Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden valiliğe tepki: Para meselesi sadece ihtimal

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden bugün, Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Samet Güdük’e düzenlenen baskına ilişkin yapılan açıklamada, “Saldırganın ifadesinde iddia ettiği gibi olayın para meselesi nedeniyle gerçekleşmiş olma ihtimali devam ediyor” denildi. sadece bir ihtimal, bazı iletişim kanallarında saldırganın beyanı tek gerçektir.” Bu şekilde listelenmesi son derece üzücü. Açıklamada, “Güvenlik güçlerimizin yapacağı inceleme sonucunda gerçek ortaya çıkacak” denildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Vekili Samet Güdük, bugün öğle saatlerinde makamında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıya ilişkin Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Olayın 1980 yılında Adana doğumlu olan ve Belediye Halk Ekmek çalışanı olan MG isimli şahıs tarafından kredi sorunu nedeniyle gerçekleştirildiği, şüpheli şahsın ise olay sonrası kriminal suç duyurusunda yakalandığı belirlendi. silah. Söz konusu olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

‘TEK GERÇEK OLARAK SUNULMASI SON DERECE ÜZÜCÜ’

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “kredi verecekler” iddiasına tepki geldi. Açıklama şu şekilde:

“Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Vekili Samet Güdük’e silahlı saldırı gerçekleştiren kişi, Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanı ve yoksulluğunu anlattığı Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın kiraladığı kişi, geçimini sağlamak için çalışmak zorunda olduğunu ifade etti. ve ailesinin sorunlarını paylaştı. Saldırıya uğrayan Özel Kalem Vekilimiz Samet Güdük’ün milyonlarca liralık borç verebilecek mali güce sahip olması mümkün değildir ve Samet Güdük insanlarla zor şartlarda mali temas kuracak bir insan tipi değildir. İyi ilişkileri olan, kişisel düşmanlığı olmayan, temiz kalpli bir insandır, onu tanıyan herkes bilir. Saldırganın açıklamasında iddia ettiği gibi olayın para sıkıntısı nedeniyle gerçekleşmiş olması ihtimali sadece ihtimal olarak kalırken, bazı bağlantı kanallarında saldırganın ifadesinin tek gerçek olarak görünmesi son derece üzücü. “Güvenlik güçlerimizin yapacağı inceleme sonucunda gerçek ortaya çıkacaktır.”

SİYAHLAR: UMUTUMUZ YÜKSEK

Bu arada, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Samet Güdük’ün tedavisinin devam ettiğini açıkladı. Karalar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Silahlı saldırıya uğrayan meslektaşımız ve kardeşimiz Samet Güdük’ün tedavisi sürüyor. Umudumuz büyük, dualarımız Samet için…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu