Haber

AFYONKARAHİSAR’DA KAR ETKİLİ

Afyonkarahisar’da gece saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışı bir süre sonra etkisini kaybetti.

Afyonkarahisar’da gece saatlerinde başlayan kar yağışının ardından kent beyaz örtüyle kaplandı. Kar kalınlığının 6 santimetreye ulaştığı kentte, yağmur bir süre sonra etkisini kaybetti. Kentte sabah uyanan vatandaşlar kar yağışı karşısında şaşkına döndü. Kentte hava sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşerken gece eksi 2’yi gördü. Kar yağışı nedeniyle İscehisar’a bağlı İmralı köyü dışında rastgele yol kapanmadı. İl Özel İdaresi Yol Şube ekipleri, sabahın erken saatlerinde İmralı köyüne giden yolu açmak için çalışma başlattı.

SANDIKLI’DA KAR Afyonkarahisar’ın ilçelerinde de kar yağışı görüldü. Soğuk hava dün prestijiyle Sandıklı’da etkili olmaya başladı. Sıcaklığın eksi 3 dereceye kadar düştüğü ilçede sabah saatlerinde kar yağışı etkisini gösterdi. İlçe merkezini beyaz bir örtü ile kaplayan kar, kiraz, erik ve badem ağaçlarında açan çiçeklerin üzerini örttü. Mart ayının başında hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle çiçek açan ağaçlar karla kaplandı. Bölgede gece hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi beklenirken, yetkililer tarımsal dona karşı üreticileri uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu