Haber

AK Parti’nin şanlı kongresinin tarihi belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti’nin muhteşem kongresinin 7 Ekim’de yapılacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Dağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Rakiplerimiz değişimi tartışırken biz yerel seçimlere doğru adımlarımızı atıyoruz. Bu biraz daha hazırlık ve hazırlık dönemi. Kasım başı itibariyle adaylar için hızla sahaya çıkma dönemi başlıyor. Aslında öyle bir seçim yok. siyasetçiler için durum saha dahil değil.Alan içinde değilseniz siyasetçi değilsiniz aslında.Önce adaylık sürecinden sonra kampanya süreci yapılacak.Ana konu adaylık süreci.AK Parti yeni bir siyasi parti değil.

AK Parti 5 yıl daha iktidar olacak bir siyasettir. Kültürümüz var, tecrübemiz var. Yerel yönetimler başkanlığımız lokomotif görevi görüyor. Belediyelerin mevcut görevdeki performansı izleniyor. Hangi adayların kazanabileceği konusunda çalışıyoruz. Bir önceki takvime bakacak olursak adayların tamamının kesin olarak kasım ayında olacağını söyleyemeyiz. Ekim ayında kongremiz var. Şu an bir tarih vermek mümkün değil ancak önceki döneme baktığımızda sürecin kasım ayında başladığını görüyoruz.

“CHP BELEDİYELERİNİN KARNETİ OLACAK”

Mayıs 2023 seçimleri, CHP’nin karne seçimlerinden biriydi. Nüfusun yüzde 50’den fazlasını yöneten belediyeler CHP’de. Güç yerelde başlar sloganıyla yola çıktılar. Mart 2024 seçimleri CHP’li belediye başkanlarının raporu olacak. İlk karneyi aldılar, personel çıkarmayacağız dediler. Bu 5 yıllık süreçte neler yaptıklarını önlerinde görecekler. Raporları zayıflarla dolu. Cumhurbaşkanlığına aday olan belediye başkanları var ama belediye başkanı olamadılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu