Ekonomi

Altın Gram Fiyatı Düşüşle Başladı

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 1.237 lira seviyesinde süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatına paralel olarak fiyat kazanan altının gram fiyatı da günü yüzde 0,5 düşüşle 1.251 liradan kapattı.

Yeni güne paha biçilmez bir kayıpla başlayan altının gram fiyatı, saat 10.50 prestijiyle yüzde 1.1 azalarak 1.237 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 30 liradan, Cumhuriyet altını 8 bin 240 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu anda bir önceki kapanışın yüzde 1 altında 1.985 dolarda.

Analistler, küresel bazda merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizliklerin altının ons fiyatındaki oynaklığı artırdığını söyledi.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki ay 25 baz puan faiz artırımı yapmasının para piyasalarındaki fiyatlamalarda kesinleşmeye başladığını belirterek, Temmuz ayı toplantısına ilişkin belirsizliklerin güçlü bir şekilde devam ettiğini söylediler.

Analistler, bugün tüm dünyada imalat sanayi ve hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri (PMI) bilgilerinin takip edileceğini belirterek, altının ons fiyatında teknik olarak 1.990 doların dayanak, 2.040 doların ise direnç pozisyonu olduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu