Haber

Amedspor cephesinden olaylı maçla ilgili TFF Başkanı Büyükeş çok konuşulacak: Telefonu kapattı

Bursaspor, TFF 2. Lig’de Bursa’da oynadı AmedsporKarşılaşmada yaşananların ardından Amedspor Lideri Selahattin Yıldırım çarpıcı bir açıklama paylaştı.

“TFF BAŞKANI kapattı”

Amedspor Lideri Selahattin Yıldırım, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin olaylara kayıtsız kaldığını paylaşarak, “Dünden bu yana yaşanan tüm barbarlıklara, saldırılara, müdahalesizliğe, Türkiye’de yaşanan tüm barbarlıklara, saldırılara, müdahale edilmemesine rağmen sahada korkusuzca mücadele eden aslanlarımız. TFF Başkanı telefonu kapatmış, hakem birinin ölmesini beklemiş ve maç tatil edilmiş, hocalarımızı ve yöneticilerimizi tebrik ediyoruz.” terimleri kullandı.

7 TUTUKLAMA, 3 GÜVENLİK YÖNETİMİ KALDIRMA

Bursa Valiliği, TFF 2. Lig mücadelesinde Bursaspor’un 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlanan Amedspor maçında 7 kişinin gözaltına alındığını, 3 güvenlik yöneticisinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde gerçekleştirilen tüm sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler, müsabaka öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere, aktivitenin yoğunluğu ve seyirci kapasitesi ile orantılı olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır. Bugünkü maçta görevli 3 güvenlik görevlisi görevden uzaklaştırıldı ve haklarında soruşturma başlatıldı.”Pankartın indirilmesine karışan kişilerin tespiti, tespiti ve yakalanması süreci Genelkurmay Başkanlığımızın koordinasyonunda gerçekleştirilmektedir. Maç bitiminde soyunma odasında meydana gelen darp olayının sorumluları hakkında savcılık tarafından işlem başlatıldı. Bu kapsamda şu ana kadar 7 kişi gözaltına alındı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” .

haberartova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu