Haber

Bahçeli’den Kulp Kaymakamı’na destek: Alnından öpüyorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık küme toplantısı gündemine ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

CUMHURİYET BİZİM, Türkiye HEPİMİZ: Olgunlaşan CHP, Anadolu bilgeliğine yenilecektir. Terör örgütleri, bölücü aletler, ekonomik tetikçiler, emperyalist piyonlar ve Cumhuriyet karşıtları, 31 Mart’ta unutamayacakları bir ders alacaklardır. Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimleriyle Türkiye’nin geleceğini inşa edecek ve onu demokrasi meşalesiyle aydınlatacaktır. Adaylarımız milletimizin takdirini kazandı. Şu ana kadar 385 belediye başkanı adayı açıklandı. Boyun eğmeyeceğiz, teslim olmayacağız, hiçbir odaklığa teslim olmayacağız. Cumhuriyet bizimdir, Türkiye hepimizindir. Türkiye için canla başla çalışacağız.

TÜRKİYE’DE DERSİM DİLEN BİR İL YOKTUR: İstanbul Büyükçekmece Belediyesi’nde yaşanan şüpheler ve vahşi güç gösterileri vicdan sahibi her insan tarafından kınandı. Bu zihniyet CHP’nin siyasi temellerini yozlaştırmakla kalmamış, milletle arasına duvar örmüştür. CHP’nin beceriksiz liderine Türkiye’de ‘Dersim’ diye bir il olmadığını hatırlatmak isterim. Olan, bronzun yiğit halkının yaşadığı Tunceli’dir.

DEMİR CHP GİDECEK: Ankara’yı ve İzmir’i CHP’den kurtarmak bağımsızlığın şerefidir. Ankara’da demlenip Kandil’den dökülen CHP gidecek, özlemle beklenen huzur gelecektir. Köklü CHP gidecek ve Türkiye Yüzyılı gerçekleşecek. CHP’de kırık sesler, yanlış hesaplar öne çıktı. İç karışıklıklar had safhada. Siyasi beceriksizliğe güvenilmez ve yerel yönetimlere sorumluluk verilemez. İstanbul istediğini başaracak, Ankara ise altın okla mühürlenecektir. İzmir’de dağın sıcaklığı eriyip bronzları saçacak.

KULP İLÇE VALİMİZİN ALNINDAN ÖPÜYORUM: Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde yaşanan olayın abartılı ve bağlamından saptırılmış mizacını ortaya çıkardı. İmam hutbeyi okurken şehitlerimize rahmet kısmını atladı. Daha önce hutbeyi okuyan Kulp Kaymakamımız durumu fark edince imamı uyardı. Namazın ardından imama neden okumadığını sordu ve “Baskı yapılıyor” deyince “Sen devletin imamısın, ona kim baskı yapabilir?” diye uyardı. Baskı ve dayatma altındaki şehitlere rahmet duası yapmamak, kaymakamın kendilerine saldırdığına dair rapor almak Müslümanca bir tavır değildir. Müslüman iftira etmez, kin yaymaz, Allah’tan başkasına boyun eğmez. Kur’an-ı Kerim’de şehitlerimizin cennette köşkleri ve milletin gönüllerinde yerleri vardır. Kulp Kaymakamımızın temiz alnından öpüyor, anne ve babasına şükranlarımı sunuyorum. Bu üzücü olaydan yararlanarak kaymakamımıza saldıran, kinlerini dile getirenleri biliyoruz. Hiçbirini yalnız bırakmayacağımızı tavsiye ediyoruz. Sorun kaymakam ile imam arasında yaşanan tatsız olay değil. Pusuda bekleyenlerin provokasyonları kararlılığımızı ortaya koymuştur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu