Haber

Başkan Altay: “Yenişehir Sosyal Tesisi ve Liseli Medeniyet Akademisi inşaatı hızla yükseliyor”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan Yenişehir Sosyal Tesisi ve Liseli Medeniyet Akademisi’nde imalat çalışmaları devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Model Belediye modelinde öğrencilerin değerli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamayı çok önemsiyoruz. Konya her zaman gelişime ve yeniliklere açık bir şehir oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin kaliteli eğitim almalarının da önemli olduğunu belirterek, “Bu bizim için en önemli önceliklerden biri” dedi.

Şefik Can Caddesi üzerinde 6 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve iki bodrum olmak üzere toplam 6 kattan oluşacak Yenişehir Sosyal Tesisi ve Liseli Medeniyet Akademisi’nin yapımında son aşamaya gelindiğine dikkat çekildi. Lider Altay, “Sosyal tesis bünyesinde hemşehrilerimiz için yüzme havuzları, spor salonlar, hamam ve fitness salonları. Ayrıca Lise Medeniyet Akademisi bölümünde; derslikler, atölyeler, kitap kafe, konferans salonu liseli gençlerimize hizmet verecek. Bu tesis, yakın zamanda ikinci etabını açtığımız ve üçüncü fazını sürdürmekte olduğumuz Şefik Can Parkı ile birlikte estetik mimarisi ile bölgeye değer katacaktır. Cari fiyatıyla 60 milyon liraya mal olacak bu güzel tesisi tamamlayarak liseli gençlerimizin ve bölge halkının kullanımına sunacağız. Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

haberreyhanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu