Haber

Başkan Büyükakın, Kocaeli’de işçilerle bir araya geldi

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın fabrikaları gezerek, üretimden istihdama, Türkiye’nin kalkınması için emeği geçenlerden herkesle yakından ilgileniyor.

Gebze, Çayırova, Dilovası ve Darıca bölgelerinde de iş insanlarıyla buluşan Önder Büyükakın, üretimden istihdama Türkiye’nin kalkınması için çalışan herkesle yakından ilgilenmeye çalışıyor. “Emekçilerimizin sofrasına konuk oluyoruz, girişimcisinden işçisine keyifli sohbetleri, vatan ve üretim sevgisi için herkese teşekkür ediyorum” diyen Önder Büyükakın, “Türkiye üreterek büyüyecek, kalkınacak ve kalkınacaktır. Aralıksız çalışmaya devam edecek.”

“YENİ DÖNEMDE ARTARAK DEVAM EDECEK”

Ziyaret ettiği her fabrikada Türk sanayisinin yükselmesine katkı sağlayan firmalara teşekkür eden Lider Büyükakın, “Türkiye’nin yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve büyüme odaklı ekonomi politikası, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı liderliğinde devam edecektir. yeni dönemde iş dünyamızın desteğini daha da güçlendiriyoruz. Özellikle iş dünyası toplantılarında” sözlerini dile getirdi. Kadın istihdamının değerinin dile getirildiği ortaklıklarda USTAM projesinin değeri de vurgulandı. Bu ziyaretlerde Türk sanayicisinin her seferinde bir başka ligin oyuncusu haline geldiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Büyükakın, “Yurt dışına ihracat yapan, orada rekabet edebilen, kendi tasarımını, kendi tasarımını yapabilen, kendi tasarımını yapabilen bir sanayicimiz var. artık başka bir ligin oyuncusu haline geldi” dedi.

“TÜRK SANAYİCİSİ BİZ DE VARIZ DİYOR”

Kale Oto Radyatör Fabrikası ziyaretini değerlendiren Başkan Büyükakın, “Örneğin TOGG konuşuluyordu, TOGG’un Türkiye’de üretilmediği tartışılıyordu. Burada birçok radyatör sistemi gibi TOGG’un radyatör sisteminin de burada yapıldığını, burada tasarlandığını ve üretildiğini öğrendik. Diğer araba fabrikalarında da benzer şeyler yapılıyor. Arkamızda onların örnekleri var. Örneğin ilimizde bulunan Ford fabrikasının modüllerinin burada bir kez daha bakımsız kaldığını öğrenmek bizi mutlu etti. Yine gördük ki yurt dışında özellikle Fransa’da bazı firmalar buradan üretim yapıyor ve üretimlerini burada yaptırmak zorunda kalıyorlar. Şimdi Türk sanayicisi ve sanayicisi biz de buradayız diyor. Çok fazla olmaya başladı ve çok fazla olmaya devam edecek. İnşallah bu yürüyüş çok daha güçlü bir şekilde devam eder. Bundan hiç şüphemiz yok. Sanayicilerimiz ve işçilerimizle bir araya geliyor ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu