Haber

Brezilyalı yarış pilotu Douglas Costa ve kız arkadaşı Mariana Giordano gizemli bir hastalıktan öldü.

Yarış pilotu Douglas Costa ve diş hekimi sevgilisi Mariana Giordano, 3 Haziran’da ateş, ağrı ve başlayan kızarıklık nedeniyle öldü. Douglas, o sırada Mercedes-Benz arabaları için AMG Cup Brasil yarışmasına katılıyordu. Çiftin ölüm nedenleri arasında dang humması, benekli humma ve leptospirosis olduğu düşünülüyor.

KIRSAL YERLERİ ZİYARET ETTİLER

9 Haziran’da Douglas, Sao Paulo’daki Itupeva ve Mariana’ya gömüldü. Çiftin 3 Haziran’dan önce ve sonra Campinas ve Camanducaia kırsalını ziyaret ettiği bildirildi. Camanducaia Belediyesi, ikilinin semptomlarının başladığı gün Monte Verde’yi ziyaret ettiğini ancak orada benekli humma olma ihtimallerinin düşük olduğunu açıkladı. Çünkü hastalığın kuluçka süresi 2 ile 14 gün arasında değişmektedir.

ALINAN NUMUNELER NİHAİ SONUÇLAR İÇİN İNCELENECEK

Çiftin enfeksiyonu Monte Verde dışında kapmış olabileceği düşünülse de belediye, halkın sağlığını korumak için gerekli tüm epidemiyolojik araştırmaları yapacağını söyledi. Ölüm nedenlerinin belirlenmesi için 12 Haziran’da Adolpho Lutz Enstitüsü’ne biyolojik örnekler gönderilecek.

YAKINLAR YOK ETTİ

Çiftin yakınları ve arkadaşları, ölümlerinden dolayı derin üzüntülerini dile getirdi. Mariana’nın bir hastası, “Acılarım için her zaman yeni bir tarif bulurdu. Bana çok iyi baktı. İyi ve cömert insanlara ihtiyacı olan Tanrı ile birlikte olmalılar, çünkü başka açıklaması yok” dedi.

DANG NEDİR?

Dang, sivrisinekler tarafından bulaşan ve baş ağrısı, ateş, eklem ağrıları ve deri döküntüsü ile kendini gösteren viral bir hastalıktır. Benekli humma, ciltte sistematik olmayan küçük benekler bulunan bariz, şiddetli ateşli bir hastalığın genel adı. Leptospirosis, hayvanlardan insanlara bulaşan ve sarılık, menenjit ve böbrek yetmezliği ile karakterize bulaşıcı hastalıklardan biridir.

haber-baliseyh.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu