Haber

BTP İzmir, Bursa ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, izmirBursa ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylarını açıkladı. izmirYüksel Odabaşı, Bursa’da Hasan Aydın, Kocaeli’de Muharrem Can aday oldu.

Tüm yerel seçimler 31 Mart’ta yapılacak oy Kendi adaylarıyla bölgelerine girme kararı alan BTP, belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. BTP Genel Lideri Hüseyin Başbu adaylardan bazılarını sosyal medya hesaplarından duyuruyor.

İZMİR ADAY YÜKSEL ODABAŞI

BTP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Makine Mühendisi Yüksel Odabaşı oldu. Hüseyin Baş X hesabından yaptığı paylaşımda; “İzmir’e yakışan, İzmir’i tanıyan, İzmirliyi tanıyan, Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı sevgili kardeşim Yüksel Odabaşı, BTP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız oldu. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Yüksel Odabaşı da hesabında ben yaptım diye yazdı! Seçime kadar İzmirli Kardeşlerime, 1 Nisan sabahı İzmirli Kardeşlerimizin bize emanet edilmesini umuyor ve diliyorum! Allah hiçbirimizi utandırmasın! Ne bu dünyada ne de öbür dünyada!” O paylaştı.

Hüseyin Baş’ın adayını açıkladığı bir diğer şehir ise Bursa oldu. Hüseyin Baş yine kendi hesabına

KOCAELİ ADAYI MUHARREM CAN

BTP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muharrem Can oldu. Gazeteci Nurcan Sabur Kadıköy’de aday gösterildi. Hüseyin Baş, Sabur’un adaylığına ilişkin notu paylaştı: “Duayen gazeteci, Atatürk sevdalısı, Kadıköy sevdalısı Nurcan Sabur Hanım Kadıköy Belediye Başkan adayımız oldu. Kadıköy’e hayırlı olsun. Başarılar diliyorum.”

EN GENÇ ADAY GÖLCÜK’TEN

Hüseyin Baş’ın paylaştığı adaylardan biri de Kocaeli’nin Gölcük ilçesi adayı Abdülkadir Üstüner oldu.

Hüseyin Baş, “26 yaşında Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı, partimizin Gölcük Belediye Başkan Adayı kardeşim Abdülkadir Üstüner… Başarılar diliyorum. Biz daha genç bir aday ortaya koyana kadar o en gençtir.”

Hüseyin Baş’ın açıkladığı diğer adaylar şöyle:

“İstanbul Sultanbeyli Belediye Başkanı Adayı Cemevi Başkanı Turan Kelle.

Trabzon Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı ilahiyatçı Sabri Terzi.

Ankara Keçiören Belediye Başkan Adayı Burak Karataşoğlu.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu