Ekonomi

CANiK ana sponsorluğundaki “sportif atıcılık yarışmasında” Türkiye başarısı

Dünyanın farklı yerlerinden en âlâ 515 sportif atıcının çaba ettiği IDPA (International Defensive Pistol Association-Uluslararası Savunma Silahları Birliği) Avrupa Şampiyonası muvaffakiyetle tamamlandı.

CANiK açıklamasına nazaran, Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, sportif atış karşılaşmalarının dünyadaki temsilcilerinden biri olmaya devam ediyor. 10-13 Kasım’da İtalya’da gerçekleştirilen IDPA Avrupa Şampiyonası’nın ana sponsoru olarak yer alan CANiK, 4 gün süren turnuvaya ev sahipliği yaptı.

Türkiye’de savunma endüstrisi firmasının dayanağı ile birinci sefer kurulan IDPA kulübü Canik Team, bu turnuvada uzunluk gösterdi. Sermoneta Shooting Club poligonunda birbirinden güçlü 15 parkurda gerçekleştirilen turnuvada İtalya, Meksika, Litvanya, Hırvatistan, Romanya, Türkiye, Macaristan, Amerika, İsviçre, Polonya, Finlandiya, Almanya, Slovenya, Estonya ve Lüksemburg’dan gelen en iyi 515 sportif atıcı mücadele etti.

Avrupa’nın en büyük sportif atış karşılaşması olarak kabul edilen şampiyonaya CANiK Academy Yöneticisi İsmail Dut idaresinde CANiK Ekibi ve Ekip Kaptanı Nils Jonasson’ın yanı sıra 30’un üzerinde Türk atlet katıldı.

Nils Jonasson, turnuvada kullandığı CANiK SFX Rival tabanca ile ESP Division Şampiyonu, ESP DM Birinciliği ve High International Handgun ödüllerinin sahibi oldu.

“CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson, elde ettiği başarıyla bizi bir kez daha gururlandırdı”

Sadece memleketler arası alanda bilinen ve kabul gören markaların davet edildiği karşılaşmaya sponsor olan CANiK, Türkiye’yi sportif branşlarda da başarıyla temsil etti.

CANiK, yarışmanın yapıldığı poligon alanında 2 adet stant kurdu. Bu stantlarda CANiK’in tabanca, aksesuar ve dokumacılık eserleri sergilendi. Ayrıyeten CANiK Tech de gereksinim duyan iştirakçilere teknik takviye sağladı. “In The Gun Shop” isimli CANiK Stage alanında tüm yarışmacılar CANiK SFx RIVAL ile atış tecrübesi yaşadı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SYS Genel Müdürü Utku Aral, ateşli silahların hakikat ve şuurlu kullanımının hem Türkiye’de hem de dünyada büyük kıymet arz ettiğini belirtti.

CANiK olarak en öncelikli mevzuları ortasında yer alan eğitim alanında, titizlikle ve ciddiyetle çalışmalarını sürdürdüklerini aktarna Aral, “Bu hedefle hayata geçirdiğimiz CANiK Academy, hem ülkemizde hem de eğitim ihracatı alanında yurtdışında etkin olarak faaliyet gösteriyor.

Sportif atış karşılaşmalarında dünyadaki en itibarlı etkinliklerden biri olan IDPA Avrupa Şampiyonası sponsorluğu ile de bu alandaki çalışmalarımızı savunma sanayi kesiminin bedelli markalarına ve tüm dünyaya tanıtma imkanı elde ettik. Şampiyonada yarışan CANiK Ekip Kaptanı Nils Jonasson, elde ettiği muvaffakiyetle bizi bir sefer daha gururlandırdı.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu