Haber

Çin Seddi’ni deldiler, yol yaptılar

Çin Seddi’nde kürek kullanarak delik kazmaya çalışan iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Shanxi eyaletindeki polis, Çin imparatorları tarafından inşa edilen yapının kalıntıları olan duvarın bir bölümünde kısayol kazmak için kullanılan makinelerin açtığı izleri takip etti.

Bildirildiğine göre şüpheliler, sorguları sırasında yerel seyahat süresini kısaltmak amacıyla kepçe kullanarak duvardan kestirme yol açtıklarını itiraf etti.

Toplamda binlerce kilometreye ayrılan Çin Seddi’nin yapımı M.Ö. Üçüncü yüzyılda başlamış ve yüzyıllar boyunca devam etmiştir.

Pekin’in merkezine arabayla yaklaşık altı saatlik mesafede bulunan etkilenen bölgenin tarihi, Çin’in 14. yüzyıldan 17. yüzyıla kadar süren Ming hanedanlığına kadar uzanıyor.

Şüphelilerin, değerli araştırma değeri olan nispeten sağlam bir parça olarak tanımlanan Ming dönemine ait duvarda geri dönüşü olmayan hasara neden olduğu bildirildi.

Çin televizyonundaki görüntüler, antik bariyerin kalıntıları olduğu ortaya çıkan uzun, yükseltilmiş bir temelin içinden tozlu bir yolun kesildiği sahneyi gösteriyordu.

CCTV’den yapılan açıklamada, “Yasa gereği 2 şüpheli gözaltına alınmış olup, olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.” söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu