Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da

– Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da

DOHA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’ın ardından resmi temaslarda bulunmak üzere Katar’a geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri gezisinin ilk durağı olan Suudi Arabistan’daki temaslarını tamamlayarak Katar’a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan TC-TRK kuyruk numaralı uçak, Katar’ın başkenti Doha’daki Hamad Uluslararası Havalimanı’na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Halid bin Muhammed Al Atiyye, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu ve diğer ilgililer karşıladı.

Baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Pir Tamim bin Hamed Al Thani başkanlık edecek. Görüşmede ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla gözden geçirildiği, ekonomi Yatırım ve yatırım alanlarındaki projeler başta olmak üzere çeşitli sektörlerde mevcut iş birliğinin daha ileriye götürülmesi için yapılacak çalışmalara değinilerek; Ayrıca küresel ve bölgesel konularda fikir alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerinin ardından Al Sani tarafından onuruna verilecek resmi yemeğe katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerine yapacağı ziyaretler çerçevesinde Katar’ın ardından yarın Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Erdoğan, 20 Temmuz’da KKTC’ye gidecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu