Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi – 15 Kasım 2022

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen G20 Başkanlar Doruğu Resmi Karşılama Töreni’ne katılacak. Tepe kapsamındaki “Gıda ve Enerji Güvenliği” ile “Sağlık” başlıklı oturumlara iştirak edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimi iştirakçi ülke önderleri ile yemekte bir ortaya gelecek, ikili temaslarda bulunacak. (Bali)

2- TBMM Lideri Mustafa Şentop, KKTC’nin 39. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın tebrikleri kabulüne, Lefkoşa Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek tören ile Resmi Geçit Töreni’ne katılacak. Şentop ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Tatar tarafından kabul edilecek, KKTC Meclis Lideri Kuvvetli Töre ile görüşecek, Maraş bölgesine ziyarette bulunacak. (Lefkoşa/Maraş)

3- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Küme Toplantısı’na katılacak. (TBMM/13.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının düzenlendiği alana karanfil bırakacak, esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulunacak. (İstanbul/13.30)

2- TBMM’den

– Genel Kurulda cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– Plan ve Bütçe Komitesinde Adalet Bakanlığının 2023 yılı bütçesi ele alınacak.

– MHP ve HDP’nin grup toplantıları gerçekleştirilecek. (TBMM/15.00/10.00/10.45/12.45)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Belçika’da Türkiye-AB Yüksek Seviyeli Diyalog Toplantısı’na katılacak, Üniversitelerarası Mikroelektronik Merkezini (IMEC) ve AK Parti Brüksel Temsilciliğini ziyaret edecek, AB Komiseri Margrethe Vestager ile görüşecek, Digital Europe Platformu ile çalışma toplantısı gerçekleştirecek. (Brüksel/Leuven)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, Temmuz-Tylül periyodu iş gücü istatistiklerini, Ekim ayı tarım eserleri üretici fiyat endeksini ve Eylül ayı fiyatlı çalışan istatistiklerini yayımlayacak. (Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- İstiklal Caddesi’nde düzenlenen terör saldırısına ilişkin gelişmeler takip edilecek. (İstanbul)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İsviçre İçişleri Bakanı Alain Berset ile Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde “Arkeolojik Kültür Varlıklarının Yasa Dışı İthali ve Transit Geçişinin Önlenmesi ile İadesine Yönelik Anlaşma”nın imza merasimine katılacak, CSO Mavi Salon’da Sezai Karakoç Belgeseli Gala Programına iştirak edecek. (Ankara/11.00/15.00)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu