Haber

Ekonomik kriz Çanakkale’deki yatırımları etkiledi

Esmanur GÜLBAHAR – M.Taha ÇELİKBAŞ – Musa YEŞİLDAĞ – Duysun Herkes
ÇANAKKALE (İGFA)-
Herkes Duyar grubu Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti.

4 dönem Çanakkale Belediye Başkanlığı yapan Ülgür Gökhan, yeni dönemde aday olursa projenin bittiğini ancak ekonomik nedenlerle faaliyete geçemeyen binaları ve sosyal tesisleri yenileyeceğini söyledi. kriz.

Önder Gökhan, henüz aday belirleme noktasına gelinmediğini belirterek, “Bu döneme kadar Çanakkale’nin tüm altyapı sorunlarını çözdük. 2 adet atıksu arıtma tesisi yaptık. Avrupa Birliği projesi ve geri dönüşüm tesisi ile birlikte, çöp depolama alanı yaptık.Çeşmelerimizden içme suyu akıyor.Kıyılarımızı, kordonlarımızı ve plajlarımızı halkın hizmetine sunduk.Çanakkale’de 3 yerde denize girilebilir.Park alanlarımızı arttırdık.Alt yapıyı güzelleştirdik. , tüm içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu kanallarının büyük bir bölümünü tamamladık. Kentimizi kültürel ve sosyal açıdan geliştirme noktasındayız. Son olarak ‘yeşil bina’ adını verdiğimiz belediye binamızı yaptık. Kordon’da yapamadığımız binalarımız ve sosyal tesislerimiz var onun yüzünden yenileyeceğim hepsini projeleri hazır üretimleri bekleniyor Sosyal konutlar depreme dayanıklı değil kentsel dönüşüm süreci lazım onlar için başladı. Böyle üst yapı yatırımları yapmak zorundayız. Bunlarla ilgili projelerimiz olabilir. Şehri turizm ve eğitim şehri olarak hazırlamak için her türlü çabayı göstereceğiz. Hedeflerimiz bunlar” dedi.

“1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜNÜN TURİZME KATKILARINI GÖRÜYORUZ”

Önder Gökhan, Çanakkale’de gezilecek yer sayısının fazla olması nedeniyle gezilecek yer sayısının ağır olduğunu belirterek, “Köprünün katkısını görüyoruz. Çanakkale’de yoğun bir insan akını görüyoruz. Kimi gelip kalanlar, kimi de uğrayanlardır. Köprü ve yol yakınlaştı ve insanların şehri gezmek için zamanları oldu. Aynalı çarşımız, Troya müzemiz, kalemiz gibi görülecek yerlerimiz var. Biz de bunun reklamını yapmaya çalışıyoruz. Üniversite ile işbirliği yapmaya çalışıyoruz. Yabancı misafir sayısını artırmak ve burada kalış sürelerini uzatmak için çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu