Haber

Erzincan’da beklenen kar yağışı sonrası kayak sezonu açıldı

Erzincan’da beklenen kar yağışı sonrası kayak sezonu açıldı

Sezon sonu kayak tutkunları Ergan Dağı’na akın etti

ERZİNCAN – Beklenen yağışların ardından yeterli kar kalınlığına ulaşılan Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı.

Erzincan’da şubat ayında yaklaşık iki ay geç gelen kar, istenilen seviyeye gelince kayak tutkunları Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne akın etti. Birçok ilde olduğu gibi Erzincan’da da 2023 yılında kar yağışı olmaması ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle kayak sezonu geç açıldı. Dönemin ilk gününde kayakseverler tesislere yoğun ilgi gösterdi. Erzincan’da 2 bin 970 rakımlı Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi, yeterli kar kalınlığı ile kayak tutkunlarını ağırladı.

Erzincan şehir merkezine 17 kilometre mesafedeki Ergan Dağı’nda yer alan, dört etaptan oluşan ve 17 kilometre kesintisiz kayak alanına sahip merkezde, kar kalınlığı sezonun açılması için yeterli düzeye geldiğinde, merkezde kayak keyfi iyi eğlenceler tesislerin bulunduğu bölgede bulunan Ardıçlı buz tutuyor. Göl çevresindeki manzaranın tadını çıkardı ve fotoğraflar çekti.

Pist uzunluğu ve kar kalitesi ile Türkiye’nin önemli kayak tesislerinden biri olan Ergan Dağı Kayak Merkezi, her yıl Türkiye’den ve yurt dışından binlerce kayak severi ağırlıyor.

Yerli ve yabancı kayak severleri Ergan’a davet eden vatandaşlar, “Sabırsızlıkla beklediğimiz Ergan Dağı Kayak Tesisleri bugün açıldı. Tüm yurtta olduğu gibi burada da geç açıldı. Yağan kar sonrası , pist kayak yapmaya hazır. Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan Ergan Dağı’na herkesi kayak yapmaya bekliyoruz. 17 kilometrelik bir pistimiz var. 1.200 metrelik gece kayak pistimiz var ki bu Erzincan için çok büyük bir avantaj. Bugün hepimiz çok heyecanlıyız, açılışımızı gerçekleştirdik ve tüm kayakçılara 2023 yılının sağlıklı ve güvenli geçmesini diliyoruz.”

atakumhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu