Teknoloji

Facebook Uygulamasını Kullanırken “Kuş Cıvıltısı” Duyarsanız Dikkat: Sebebi Açıklandı!

Mobil uygulamalarda zaman zaman çeşitli hatalarla karşılaşmaya alışkınız. Bu kusurlardan biri de Meta’nın sosyal medya uygulamalarıdır. Facebook’ta önümüze çıktı. iPhone’da Facebook kullanan bazı kişiler şunları görebilir: kuş cıvıltısı sesiRahatsız olduklarını belirttiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Meta İletişim Direktörü Andy Taş, X’te bir gönderiyle “iPhone’unuzda Facebook ana sayfanızda gezinirken bir cıvıltı sesi mi duyuyorsunuz? Sorun siz değil, biziz! Ve bu, analiz etme sürecinde olduğumuz bir şey.” talihsiz bir hatasözlerini kullandı.

Kaçmanın bir yolu var

Hatanın kaynağı hakkında henüz bir bilgi yok ancak en azından bu durumla karşılaşan kişilerin bu sesleri kapatma şansı bulunuyor. Facebook uygulamasında, Ayarlar ve OpaklıkBaşlığın altında Ayarlarseçtiğinizde görünen menüden Medya Seçeneğe girin. Daha sonra da Uygulama İçi Sesler Seçeneği kapatın. Bunu yaptığınızda cıvıl cıvıl sesten de kurtulacaksınız.

Her ne kadar sinir bozucu olsa da, bu cıvıl cıvıl ses, Facebook’un uzun aksaklık geçmişinde nispeten zararsız bir rahatsızlıktır. Geçen yıl ortaya çıkan bir kusur, insanların o profile baktığında otomatik olarak görüntülenmesine neden oldu. Arkadaş isteği göndermesine neden oluyor. 2022’de yanlış bilgileri saklamak yerine vurgulama Bir kusur tespit edildi. Kapatılabilir bir tweet bu tür hatalara kıyasla oldukça temiz kalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu