Haber

FETÖ Davasında Yargılanan Atilla Taş’ın Dosyası Büyüyor: Mahkemeden Hapis Kararı

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan isimler arasında Atilla Taş da vardı. 2016 yılında mahkemeye çıkan Taş, kusurlu bulunarak Silivri Ceza İnfaz Kurumu’na başvurdu. Yargıtay tarafından cezası bozulan ve yeniden yargılanan Atilla Taş, iki farklı suçtan hapis cezasına çarptırıldı.

Ham Çöklek, Kırmızılım, Neler Oiyorum gibi şarkılarıyla tanınan müzisyen Atilla Taş, FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 2016 yılında tutuklanmıştı.

3 Eylül 2016’da huzuruna çıktığı mahkeme, ‘örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamasına rağmen FETÖ örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettiği’ gerekçesiyle hakkında tutuklama kararı çıkardı. Daha sonra Silivri Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldü.

Mahkeme Atilla Taş’ı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ’nün medya yapılanmasıyla ilgili ‘örgüt üyeliği’ ve ‘darbeye teşebbüs’ suçlamasıyla haklarında dava açılan 29 sanığın yargılandığı dava için 8 Mart 2018’de karar verdi. Sanıklardan Atilla Taş, ‘örgüte yardım’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Hatta cezaevindeyken Meltem Güler ile evlendiği haberiyle yeniden gündeme geldi.

10 Ekim 2016’da Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda Meltem Güler’le hayatlarını birleştirmeye “evet” dediler.

Ardından Atilla Taş’ın cezası Yargıtay tarafından bozuldu ve yeniden yargılanmasına karar verildi.

Ardından 6 Mart 2020’de Yargıtay 16. Ceza Dairesi, aralarında Atilla Taş’ın da bulunduğu 8 kişi hakkında verilen kararların bozulmasına karar vererek, kalan 17 sanığın cezalarını onadı.

Sonraki duruşmalarda dava Atilla Taş’a kaldı.

Haziran ayında yaşanan davada duruşma savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Savcı, Atilla Taş’ın örgütle organik bağlantısına ilişkin yeterli delil bulunmadığını belirterek, eylemlerinin ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ ve ‘devletin kurum ve organlarına hakaret’ suçlarını içerdiği gerekçesiyle hapis cezası talep etti. eyalet’.

Konuyla ilgili davada son karar bugün verildi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada tutuksuz yargılanan Atilla Taş’ın davaya katılmadığı ve avukatı tarafından temsil edildiği öğrenildi.

Mahkeme, Atilla Taş’ın iki farklı suçtan dolayı hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyetinin verdiği kararda, Atilla Taş’ın ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ ve ‘askere hakaret’ suçlarından 1 yıl 9 ay 25 gün 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı. ve polis gücü’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu