Ekonomi

Golf Dondurma Kahramanmaraş fabrikası yeniden üretimde

Golf Dondurma’nın en sevilen dondurma markası ‘Golf Maraşım’ın üretildiği Kahramanmaraş tesisleri 6 Mart itibarıyla yeniden üretime başladı. Depremin ardından hem çalışanlarının hem de bölge halkının hizmetine açılan fabrika, 173 kişiye doğrudan, yüzlerce üreticiye dolaylı olarak iş imkanı sağlıyor.

Art arda depremlerle sarsılan Türkiye, deprem bölgesindeki üretim hatlarının yeniden faaliyete geçmesiyle yaralarını sarmaya başladı. Golf Dondurma Türkiye’nin en sevilen dondurma markalarından biri olan Golf Marasım’ın üretim merkezi olan Kahramanmaraş fabrikası yeniden üretime başladı. 2014 yılından bu yana Kahramanmaraş bölgesinden temin edilen keçi sütü ve çevre bölgelerden temin edilen sahlep ile Golf Maraşım’ın üretildiği tesiste 173 kişiye doğrudan, yüzlerce üreticiye dolaylı olarak istihdam sağlanmaktadır.

Golf Dondurma Kahramanmaraş Fabrika Müdürü Emin Yıldırım, depremin ardından öncelikli olarak çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı bir planlama yaparak fabrikayı üretime açtıklarını belirterek, “Fabrikada önemli bir hasar olmadı ancak Maalesef dört değerli çalışma arkadaşımızı kaybettik. Depremin ilk gününden itibaren kriz yönetimi grubumuz hem çalışma arkadaşlarımıza hem de çalışma arkadaşlarımıza destek olmayı başardık. “Bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak için hızla harekete geçtik. AFAD ve yerel makamlarla iş birliği içinde çadır, konteynır ve gerekli ekipmanlardan oluşan yardım malzemelerini süratle bölgeye yönlendirdik. Fabrikamızın elektrik altyapısını onardık ve elektrik sorununu jeneratörlerle çözdük. Fabrikayı ve bahçesinde kurulan çadırları çalışanlarımız ve yakınlarının kullanımına açtık. Fabrika.” Çalışanlarımız ve ailelerinin yeme-içme ihtiyaçlarının karşılanması için mutfağımız hızlı bir şekilde çalıştı. Çadırların yerini, meslektaşlarımıza sadık bir barınma sağlamak için konteynerler aldı. Yardımlar bölgeye ulaşıp biraz normalleşmeye başlayınca, üretime kaldığımız yerden devam etme kararı aldık.Çünkü üreterek yaralarımızı sarabiliriz ama gerçek anlamda.Fabrika ne kadar çok çalışırsa o kadar çok kişiye CO2 ve istihdam sağlayacaktır.Ancak önümüzdeki bu zor günleri aşacağız. birlik ve beraberliktir” dedi.

Kahramanmaraş’a saygı duruşunda bulunan duygu yüklü yeni reklam filmi

Golf’ün son Maraşım reklam filmi de verdiği mesaj ve duyguyla dikkat çekti. Kahramanmaraş’ta bir dağ köyünde çekilen reklam filminde, “Adımızın ‘Maraşım’ olması tesadüf değil. Bu şehrin havasını, suyunu, ağacını, yeşilini, mavisini, insanını, tadını her şeyini çok sevdik. Tıpkı bizim gibi. sevgiler, gelecek eskisinden çok daha keyifli. Yeni günler inşa etmek için üretmeye devam ediyoruz. Biz hep buradayız, buradayız.” – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu