Yaşam

Harrison Ford’un dublörü protesto sırasında kendini yaktı

Hollywood’da 63 yıl sonra ilk kez hem senaristler hem de oyuncular aynı anda greve gitti. Mayıs ayında greve başlayan yazarlara oyuncular da dahil oldu.

Screen Actors Association ve American Television and Radio Artists Association (SAG-AFTRA), yapay zekaya karşı ücret ve iş güvenliği müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından grev başlattı. Hollywood’da birçok oyuncu ellerinde pankartlarla greve katılarak eşitsizliğe dikkat çekti.

NTV’nin haberine göre, greve katılan ve ‘Indiana Jones: Dial of Fate’ (2023) filminde Harrison Ford’un dublörü olarak yer alan Mike Massa, bir pankart alarak kendini ateşe verdi. Setlerde kullanılan bir teknikle ateşe verilen dublör aslına uygun bir şekilde söndürüldü. Dublörün yandığı anları paylaşan meslektaşı Elena Sanchez, “Yakılmaktan çok yorulduk” dedi.

ATIŞ TAMAMEN DURABİLİR

Grev nedeniyle Avatar, Deadpool ve Gladiator gibi büyük yapım filmlerinin çekimlerinin durabileceği iddia ediliyor. Stranger Things, Family Guy ve The Simpsons gibi dizilerin devam filmlerinin de bu grevden etkileneceği tahmin ediliyor.

FİLMLERİNİN REKLAMINI YAPMALARI YASAKTIR

Hollywood aktörlerini temsil eden Screen Actors Association ve American Television and Radio Artists Association (SAG-AFTRA) üyelerinin film galalarına katılmaları, yapımları için röportaj vermeleri, ödül törenlerine katılmaları, film festivallerine katılmaları ve filmlerinin reklamını yapmaları yasaktır. sosyal medyada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu