Haber

Hataylı engelliler depremin 25. gününde Bornova formülüyle hayata tutundu

Her zaman olduğu gibi yine engelliler unutuldu. Özel yaşam koşullarına ihtiyaç duyan engellilere barınma yardımı ulaşmadı. Köy ve kentlerde yaşayan engelliler çadır için resmi makamlara başvurduklarında, ‘bireysel çadır taleplerini karşılamıyoruz, barınmak için çadır ve konteyner kentlere gitmeniz gerekiyor’ yanıtı verildi.

Hatay’da ilk günden beri afet bölgesinde olan Bornova Belediyesi, köy ve kentlerde kaderiyle baş başa kalan engellilerin imdadına yetişti. Bornova Zabıta ekipleri ile sahadan gelen feryatları takdirle karşılayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremin 25. gününde bile barınamayan engellilerin yaşadığı yerlere çadır götürme kararı aldı.

Emniyet Müdürü Ferhat Altınışık, Emniyet Müdürü Sertan Reisoğlu ve Emniyet Müdürü Mustafa Güner başkanlığındaki Bornova ekibi, köyden köye yürüyerek omurilik felçlileri, görme engelliler, işitme engelliler ve zihinsel engellilere ulaşmaya başladı. köy.

İkamet ettikleri yerlerden ayrıldıklarında yakınlarının yardımı olmadan yaşayamayan, giriş kapısından evlerine kadar engelliler için uygun olmayan konteyner, çadır gibi barınaklara gidemeyen engelliler. tuvaletler, Bornova formülü ile yeniden hayata tutunmaya başladı.

Hatay’dan konuşan engelliler sözle, konuşamayanlar da işaret diliyle Bornova’ya sevgilerini gönderdiler.

Bornova polis ekipleri gece gündüz demeden depremzedelere, özellikle dezavantajlı gruplara yerinde barınma hizmeti vermeye devam ediyor.

Yurt dışından çadır ithal eden Bornova Belediyesi, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta engelli çocuklar ve aileleri için çadır kurmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-solhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu