Haber

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘fetret’ yanıtı: Büyük bir bunalıma girdiğimizi anlıyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Miras Daire Başkanlığı’na bağlı İBB Miras ekipleri, Büyükada’nın simgelerinden Taş Mektep’i yeniden canlandırdı.

Mekanın yeniden açılışı için düzenlenen törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu katıldı. Açılışta konuşan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Fetret Dönemi” benzetmesine de yanıt verdi. İmamoğlu, durumu şöyle özetledi:

– Adalar en başından beri bizim için unutulmaz bir hazine olmuştur. Ve bu hazinenin hak ettiği değeri aldığından emin olmak için yapacak çok işimiz var. Çünkü Adalar sadece bir yaşam alanı değil, aynı zamanda bir kültür ve tarih hazinesidir. Mükemmel bir mirası ve tek bir kuralı var. Mirası mirasçılara değil onu koruyan ve geliştirenlere teslim edildiğinde bizler için çok özel fırsatlar yaratan bir bölgedir.

SİZİN İÇİN, BİZİM İÇİN ‘FETRET DÖNEMİ’ OLABİLİR…’

– Nitekim bugün de bakıyorum; 4 yıl oldu millet oy verdi, sizi evinize gönderdiler, hala hazmedemiyorlar ve bir takım açıklamalarda bulunuyorlar. Efendim bu nedir? Biz bu dönemi ‘fetret dönemi’ olarak adlandırıyoruz. Ne yazık ki yeni seçilen Cumhurbaşkanı bunu bir caminin açılışı önünde söylüyor.

-Yani bir caminin önünde söylenecek son söz muhtemelen saçma sapan konuşmaktır. Bu nedenle orada bu sözün söylenmesini kınıyorum. Çünkü senin fetret dönemini yok eden ve savurgan dönemini ortadan kaldıran bizler, seni büyük bir bunalıma soktuğumuzu anlıyorum.

– O depresyon hala devam ediyor. O depresyondan çıkamadın. Bugün burada ortaya çıkan Taş Okul da aynen böyledir. Yani geçmişten beri sahipsiz bıraktığınız ve arkanıza bile bakmadığınız bu, mesela İstanbul’un her köşesinde ecdadımızın bize bıraktığı eserleri hak ettiği değere kavuşturmak; evet size göre ‘fetret dönemi’ olabilir ama bizim için tam tersine şehre hak ettiği değeri vermek ve hizmetinizdeki bir avuç insana değil, halkımıza ve 16 milyon insana hizmet etmektir. bir şekil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kasım 2020’de çıkan yangının ardından onarılan Vaniköy Camii’nin resmi açılış töreninde yaptığı konuşmada İmamoğlu yönetimini eleştirerek, “İstanbul’un yerel hizmetler açısından fetret dönemine girmesine üzülerek şahit oluyoruz. Önümüzdeki 9 ay birlikte çalışacağız inşallah. İstanbul’u içine sürüklendiği bu fetret döneminden hep beraber çıkaracağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

oguzlar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu