Haber

Kaftancıoğlu ‘Belgeleri Açıklayacağım’ Diyerek Açıklandı! O isim ortaya çıktı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AK Parti’den milletvekili listesine giren bir kişinin İBB’de milletvekili olmaya devam ettiğini belirlediklerini belirterek, “Gerekirse kişiyi ve belgeleri açıklarım” ifadelerini kullandı. “. AK Parti milletvekili adayının adının Mustafa Naim Yağcı olduğu ortaya çıktı.

Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AKP’nin İstanbul’da milletvekili listelerini oluştururken işine gelince nasıl kanunu, hukuku tanımadığının somut örneğini belgelerle anlatacağım. yakalandı!

‘İki ismi olan kişinin adını meclis listelerine alıyorlar ki, ışıklı gözler anlamasın’

Kaftancıoğlu paylaşımının devamında şunları söyledi:

Milletvekili listesine girmiş bir kişinin istifa etmeden başvuruda bulunmasından sonra milletvekilliğinin devam etmesi mümkün değildir. Ayrıca listede yer alan birinin bugün büyükşehir meclisine katılması da mümkün değil.

Örnek vermek gerekirse CHP’den istifa edip listelerde yer bulamayan İBB Meclis üyemiz Doğan Subaşı nasıl İBB meclis üyesi değil ve toplantılara katılamıyorsa bu kişi için de aynı tüzük ve kanunlar geçerlidir. . Yapılmazsa kişiyi ve belgeleri ifşa edeceğim!

Madem göreve gelin diyorsunuz, Doğan Subaşı gelip İBB meclisine başkanlık etsin, diğer istifa eden iki arkadaşımız da bugün yapılacak Büyükşehir Meclisi’ne katılsın diyeceğim ama diyemem çünkü belediye başkanı olarak. CHP, maddelere saygılıyız. İşimize gelince kanunları çiğnemediğimiz için pazarlık yapmıyoruz.

Milletvekili listelerine iki ismi olan kişinin adını çakmak çakmasın diye koymuşlar.

Yanlışlıkla iş yaptıklarını söylediklerinde fark edilmemek için akıllarında kurnazlık yapmamışlardır.

Ne yaparsan yap, her seferinde yakalanacaksın!’

Milletvekili listesinde aday gösterilmesine rağmen İBB meclis komisyonlarında yer almaya devam eden AK Parti üyesinin Mustafa Naim Yağcı olduğu ortaya çıktı.

BirGün’ün ulaştığı Mustafa Naim Yağcı’ya ‘Kanun gereği istifa etmeniz gerekirken neden istifa etmediniz?’ soru yöneltildi. AK Parti’den Yağcı, ‘İstifama izin verilmedi. Konu YSK’da. YSK araştıracak’ yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu