Haber

Kılıçdaroğlu, Cannes’da ödül kazanan Merve Dizdar’ı tebrik etti

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar’ı canı gönülden kutluyorum. Bugün Türkiye’de hak ettikleri güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara demokrasiyi armağan edeceğiz. .” söz konusu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 76. Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar için tebrik açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu’nun bu akşam Twitter hesabından yayınladığı mesaj şöyle:

“Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar’ı canı gönülden kutluyorum. Bugün Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara her zaman demokrasiyi armağan edeceğiz.”

Dizdar, ödül töreni konuşmasında şunları söyledi:

“Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şey ve varoluşu için çabalayan ve bunun bedelini ödemek zorunda olan bir kadın. onu anlayın ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada kadın olmak Nuray ve Nurayların duygularını doğduğum günden beri hissetmiştir.

Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine bu güçle güç katmak için bu uğurda her şeyini göze alarak, ne olursa olsun ümidini kesmeden harekete geçen tüm ablalarım ve hak ettikleri güzel günleri Türkiye’de yaşamayı bekleyen tüm mücadelecilerimiz. ödül. Bunu ruhlara adıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu