Haber

Kocaeli Valisi Yavuz’dan 17 Ağustos Marmara Depremi mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 24. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yavuz, mesajında, 24 yıl önce meydana gelen depremin tüm Marmara’yı olduğu gibi Kocaeli’yi de etkilediğini, binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine, on binlerce vatandaşın yaralanmasına, evsiz ve evsiz kalmasına neden olduğunu hatırlattı.

Bu afetin aziz milletin yaşadığı en acı afetlerden biri olarak tarihteki yerini aldığına işaret eden Yavuz, “Geçen zaman ne acımızı azalttı ne de kaybettiklerimizi unutturdu. Unutulmamalıdır ki ölüleri geri getirmek mümkün olmadığı için deprem ve doğal afetler konusunda her zaman daha duyarlı ve bilinçliyiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dünyanın en değerli deprem kuşaklarından birinde olduğuna işaret eden Yavuz, deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmenin, olası depremlere karşı sağlam evler yapmanın ve farkındalık yaratmanın değerli olduğunu vurguladı.

İnsan hayatının her şeyden önemli olduğunun altını çizen Yavuz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İnsanların canını yakan sarsıntı değil, ihmal ve dikkatsizliktir. Bu süreçte devletimiz maddi kayıpları telafi etmiş, birçok yasal düzenlemeyi hayata geçirmiş, şehirlerimizin alt ve üst yapısını yenilemiştir. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerde, afet bölgesinin genişliğine ve tahribatın büyüklüğüne rağmen devletimizin, sivil toplum kuruluşlarının tüm birimleriyle birlikte var gücümüzle çalıştık. teşkilatlarımıza ve aziz milletimizin her bir ferdine, kardeşlerimizin yaralarını sarmak, onlara maddi ve manevi destek vermek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bugün de gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ülkemizde ve dünyada bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyor, depremlerde hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, tüm halkımıza acil şifalar diliyorum. yaralandı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu