Ekonomi

Küresel uzmanlar diyabetik ağrı için yüksek frekanslı SCS’yi onayladı

REDWOOD CITY, Kaliforniya – Nevro Corp., küresel bir tıbbi cihaz şirketi. (NYSE: NVRO), Dünya Çapında Diyabet Eğitim Girişimi’nin, diğer tedaviler başarısız olduğunda ağrılı diyabetik nöropatinin (PDN) tedavisi için yüksek frekanslı (10 kHz) omurilik stimülasyonunu (SCS) öneren yeni bir fikir birliği beyanını duyurdu. Bu onay, Aralık 2022’de WorldWIDE Diabetes Virtual Global Summit’te düzenlenen bir panelin sonuçlarını takip etmektedir ve Diabetes Research and Clinical Practice dergisinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Fikir birliği, birinci veya ikinci basamak tedavilerle yeterince kontrol edilemeyen PDN semptomlarının yönetilmesinde Nevro’nun yüksek frekanslı SCS tedavisinin etkinliğini vurgulamaktadır. Tip 2 diyabetin yaygın bir komplikasyonu olan PDN, hastalığı olanların yarısından fazlasını etkiler ve yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyebilecek uyuşukluk, karıncalanma ve ağrıya neden olur.

Nevro’nun Baş Tıbbi Sorumlusu David Caraway, kılavuzların önemini vurguladı ve tedavinin değerini gösterdiği için SENZA-PDN randomize kontrollü çalışmasına (RCT) teşekkür etti. PDN için SCS’yi inceleyen en büyük RCT olan SENZA-PDN çalışması, bu önerileri ağrının hafifletilmesi, yaşam kalitesi, uyku ve nörolojik fonksiyonda iyileşmeler gösteren verilerle destekledi.

Açıklama aynı zamanda Amerikan Diyabet Derneği, Alman Diyabet Derneği ve diğer uluslararası kuruluşların önceki tavsiyeleriyle de tutarlıdır ve PDN yönetiminde yüksek frekanslı SCS’nin rolünü daha da güçlendirmektedir. Nevro’nun 10 kHz Terapisi, PDN tedavisine yönelik FDA onaylı tek yüksek frekanslı, parestezi içermeyen SCS sistemidir.

Merkezi Redwood City, Kaliforniya’da bulunan Nevro, tescilli 10 kHz Terapisi ve kapsamlı HFX omurilik stimülasyon platformuyla kronik ağrı tedavisinde yenilikler yapmaya devam ediyor.

Bu haber Nevro A.Ş. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Neuro Corp. (NYSE:NVRO), Dünya Çapında Diyabet Eğitim Girişimi tarafından tanınmıştır; yatırımcıların şirketin mali durumunu ve piyasa performansını anlaması çok değerlidir. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre Nevro’nun piyasa değeri 621,23 milyon dolar. Olumlu klinik sonuçlara ve onaylara rağmen şirketin hisseleri geçtiğimiz ay %23,05’lik önemli bir düşüşle baskı altında kalmaya devam etti. InvestingPro Tips, analistlerin önümüzdeki döneme ilişkin görünümlerini aşağı yönlü revize ettiklerini ve şirketin bu yıl kârlı olmasının beklenmediğini vurguluyor.

Bilanço cephesinde Nevro’nun konumu daha güven verici görünüyor; Borçları aşan nakit rezervleri, devam eden ve gelecekteki girişimleri destekleyebilecek finansal istikrarı gösterir. Ayrıca şirketin likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşması, kısa vadeli mali temelin sağlam olduğunu göstermektedir. Ancak -5,99’luk negatif F/K oranıyla yatırımcılar şirketin yakın vadedeki yükseliş potansiyeli konusunda temkinli davranabilir. Son hisse senedi performansı ve analistlerin görüşleri, hem klinik gelişmeler hem de finansal ölçümler hakkında bilgi sahibi olmanın değerini vurguluyor.

Nevro’nun finansal verilerini ve hisse senedi performansını daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar için InvestingPro ek bilgi ve ipuçları sunmaktadır. Şu anda InvestingPro aboneliği %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indirimindedir. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10, SFY241 Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Platformda çok daha fazla InvestingPro İpucu mevcut olduğundan yatırımcılar Nevro’nun piyasadaki konumu ve geleceğe yönelik görünümü hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olabilirler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu