Haber

Malatya’da ilk kazma vuruldu

MALATYA (İGFA) –Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Fazilet, Malatya Çarşısı’nın bulunduğu 220 dönümlük alanda incelemelerde bulundu.

Burada önemli açıklamalarda bulunan Önder Gürkan, deprem bölgesindeki ilk çarşı projesinin Malatya’da gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “Şunun altını çizmek isterim ki Emlak Konut Genel Müdürümüz bu projeye ilk kez Malatya’da 2017 yılında start verdi. deprem bölgesi.”

Ayrıca Önder Gürkan, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Emlak Konut Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Niyazi Mısri Mahallesi, Cezmi Kartay Caddesi ve Sivas Caddesi’ne kadar olan kısımların projeye entegre edilerek yeni bir projeye dönüştürüldüğünün altını çizdi. bütünsel bir plan yapıldı.

GÜRKAN: ÇARŞIMIZ DAHA ÇAĞDAŞ VE ÇAĞDAŞ BİR ANLAMINA ULAŞACAK

Malatya Çarşısı hakkında bilgi veren Önder Gürkan, “Şehir merkezindeki çarşıyı incelemek, değerlendirmek ve görmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı teknik grubu ve Emlak Konut yetkilileriyle birlikte Malatya çarşısına geldik. ve sürecin aşamalarını inceleyin. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Emlak Konut iş birliğiyle daha önce gerçekleştirdiğimiz protokol görüşmeleri kapsamında belediye olarak, Bakırcılar Çarşısı’nda 290 dükkanın temel atma çalışmalarına başladık. 7 dönümlük alanda ise temelde oluşan suyun drenajı yapılıyor.
Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Malatya Çarşısı’nın bulunduğu 220 dönümlük alan fore kazıklarla beslenecek ve üzerine çarşımız inşa edilecek. daha modern ve çağdaş anlamda. Emlak Konut’un bu konuda yürüttüğü planlama çalışmasında son aşamaya geldik.

GÜRKAN: 220 DÖNÜMLÜ ÇARŞIMIZIN ÜRETİM FAALİYETLERİ BAŞLAYACAK

Malatya Çarşısı’nda ilk kazmayı vurmak için Emlak Konut Genel Müdürümüzle birlikte şehrimizin çarşının bulunduğu bölgeye geldik. Şu anda buranın ihale süreci tamamlandı. İhaleler yapıldı. 220 dönümlük çarşımızda imalat faaliyetleri en kısa sürede başlayacak. Bu çalışmaların Malatya’ya hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca çalışmada paydaş olan ve bizlere destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, Malatya Valiliğimize ve Emlak Konut Genel Müdürlüğümüze Malatya halkı adına şükran ve şükranlarımı sunuyorum.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmelerde, kent merkezindeki 220 dönümlük ticari alanın yanı sıra, şehrimizin batısında Niyazi Mısri dediğimiz kısmı, doğuda Cezmi Kartay ve Sivas Caddesi’ne kadar olan kısmı da bu projeye entegre edilecek ve kent bütünsel anlamda kentle bütünleşecek. Merkezin yeniden inşa edilmesi planlanıyor. Bu işlerin tüm teknik detaylarını ve ihalelerini gerçekleştirip sahaya teslim eden Genel Müdürümüze ve ekibine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye de desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında ve Türkiye’nin yüzüncü yılında Malatya’da Türkiye’ye yakışan ve yakışan imar düzenlemelerini hayata geçireceğimizi ifade etmek isterim. İstiyorum. Yapılan çalışmaların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. “Emlak Konut Genel Müdürümüzün deprem bölgesi olan Malatya’da ilk kez bu projeye başladığının altını çizmek isterim” dedi.

Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Fazilet, aralarında Malatya’nın da bulunduğu deprem bölgesindeki 11 ili kapsayan yerlerde yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “İnşallah biz de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak biz de destek oluruz” dedi. Hükümetimiz olarak devletimizin tüm birimleriyle, Çevre, Şehirleşme ve İklim Değişikliğiyle birlikte” dedi. Bakanlığımızın tüm birimleriyle 7/24 gece gündüz tüm çalışmalarımızı en hızlı, kaliteli ve en ekonomik şekilde gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Malatya ve diğer deprem bölgelerine değer katacak projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu konuda elimizden geleni yapacağız. Sayın Bakanımız bununla ilgili talimat verdi, biz 7/24 buradayız, Emlak Konut’un marka değerini ve kalitesini tüm deprem bölgesinde birimlerimizle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. “Bize gösterdikleri ilgi ve yardımlardan dolayı Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu