Haber

Mansur Yavaş: Altınpark Yüzme Havuzunu Kaderine Bırakmadık. 2023 Yazında Kullanıma Açıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 2011 yılında yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Altınpark Yüzme Havuzunu yeniden yaptıklarını açıkladı. Yavaş, “Atıl durumdaki Altınpark Yüzme Havuzunu şansına bırakmadık. kazıyarak 2023 yazında vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz.”

ABB, Başkent’te yıllardır atıl durumda olan ve bakımsızlıktan çürüyen ya da çeşitli nedenlerle zarar gören tesis ve tesislere sahip çıkıyor. Spor sitelerini yenileyerek Ankaralıları buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2011 yılında yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken ve daha sonra atıl duruma gelen Altınpark Yüzme Havuzu ABB tarafından yeniden yapılıyor.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin bir görseli sosyal medya hesaplarından paylaşan Önder Yavaş, “Atıl durumdaki Altınpark Yüzme Havuzunu kaderine bırakmadık. Sıfırdan yapıp hizmete açıyoruz” dedi. 2023 yazında vatandaşlarımızın kullanımına açılacak. 10.500 metrekare kapalı alana sahip yeni tesisimizde, yarı yolda olimpik ve çocuk havuzu, spor salonu, sauna gibi birçok aktivite alanı olacak.

10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Yeni tesis 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak. 25 metre uzunluğunda ve 12,5 metre genişliğinde iki adet yarı olimpik yetişkin havuzu, 13 metre uzunluğunda ve 6,5 metre genişliğinde iki adet çocuk havuzu, macera duşu, spor salonu, sauna, fitness, buhar odası ve kafeterya 2023 yılında tamamlanacaktır. Yaz aylarında tamamlanarak Başkentlilerin hizmetine açılması planlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu