Haber

Meral Akşener, İstanbul adayını Buğra Kavuncu olarak açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında konuştu. UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının UYGUN Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı. Akşener, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez olarak açıkladı.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Belediye başkan adaylarımız önemli bir yolculuğa çıkıyor. Allah hizmetlerinizi bereketli kılsın.

Çorlu’da yaşanan acı tren kazasıyla ilgili karar verilecek. Umarım vicdanları karartmayacak bir karar çıkar.

ÜLKEMİZİN ELİNDEKİ TRUMP UÇTU: Sözlerimin başında; Dün Gazi Meclisimizde gerçekleştirilen çok önemli bir oylamadan bahsetmek istiyorum. Bilirsin; İsveç’in NATO’ya katılım protokolü; GÜZEL Partimizin “hayır” oyununa rağmen; Maalesef Cumhur İttifakı ve CHP’nin oylarıyla kabul edildi.

Ve böylece; Milli güvenliğimiz için talep ettiğimiz konular; şimdi yerine getirilmedi; Henüz muhataplarımız tarafından kabul edilebilir adımlar atılmamış olsa da; Ülkemizin elinde çok değerli bir koz; Bir bilmece gibi elimizden uçup gitti sanki…

DEVLET İLE UYUM İÇİN EL KALDIRDILAR: Ancak öyle bir oylama yaşadık ki; Turnusol testi gibiydi… Bir yanda; Belirli maddeleri açıklayıp cebinden atanlar; İçeride kaygılı, dışarıda sessiz olanlar; Birçoğuna daha önce de şahit olduğumuz yükselişlerini izledik.

Diğer taraftan; “Hükümetin yanında olmayacağız” diyenler; “AK Parti ile aynı bildiriye imza atmayacağız.” diyenler; Hükümetin de şaşırtıcı bir uyumla aynı büyük yanılgıya el kaldırdığına tanık olduk.

BİR İSTATİSTİK KURUMU DEĞİL, METEOROLOJİ ENSTİTÜSÜDÜR: “Gerçeklerin çok güzel bir huyu vardır, bir gün ortaya çıkmak üzeredir…” Nitekim bunun yeni bir örneği de birkaç gün önce, utanmadan yalan söyleyen TÜİK’te olağanüstü çarpıcı, itirafçı bir kararlılıkla görüldü. Milletimizin yıllardır bu durum basına da yansıdı. , tanık olduk. Bu neydi? Vatandaş açıklanan enflasyonun iki katını “hissediyordu”… Yani TÜİK’in yüzde 64,7 olarak açıkladığı 2023 tüketici enflasyonu; Yine TÜİK’in yaptığı hesaplamalara göre vatandaşlarımız yüzde 129 olduğunu söyledi. 4 diye “hissedildi”… Güler misin, ağlar mısın?… İstatistik kurumu değil, meteoroloji enstitüsü, mübarek…

Üstelik farkın nedeni; Bu kadar uçarı bir tespitten beklenenin aksine; Balkanlardan gelen yüksek enflasyon dalgası; veya döviz kurlarındaki yüksek nem; Tüketim alışkanlıkları ve harcama kalıpları…

Yani sorun TÜİK’te değil; 85 milyon olarak bizzat bizimdir… Sorun TÜİK’in uydurma rakamlarında değil; Tüketim alışkanlıklarımız… Sorun hükümetin yanlış ekonomi politikaları değil; Harcama kalıplarımızda var…

Tanrı aşkına; Bu milletle dalga mı geçiyorsunuz?

Erkek kardeşim; Halkımız demir mi yiyor? Çimento tuğla mı yiyor?

Et, süt ve yumurta yiyor. Ekmek yer, peynir yer, sebze yer. Tutup, “Milletin tüketim alışkanlıkları yanlıştır.” araç; Millete, “Ekmek bulamıyorsanız gidin tuğla yiyin” dedi. Tamamen aynı anlama geliyor. Bu büyük bir ciddiyetsizliktir, büyük bir saygısızlıktır.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞININ TABAN TABAN SEVİYESİNE ÇIKARILMASI: Tam 3 yıldır; Bu soruyu hükümete soruyoruz! Tam 3 yıldır; Bu garipliğin bir an önce bitmesini istiyoruz! Tam 3 yıldır; “Emekli maaşlarını asgari ücretle eşitleyin.” Daveti yapıyoruz. Ancak bu 3 yılın sonunda; Bırakın hükümetin attığı bir adım; Emeklilerimiz açısından her geçen gün daha da kötüleşen bir durumla karşı karşıyayız.

2002’de en düşük emekli maaşı asgari ücretin 1,3 katıydı; Bugün yüzde 60’lara düştü… 10 yıl önce asgari fiyat 850 liraydı; En düşük emekli maaşı 1050 liraydı. Bugün ise; Asgari fiyat 17 bin liraya çıktı; Ama en düşük emekli maaşı 10 bin lirada kaldı.

Sadece 10 yıl önce; Taban fiyatın yüzde 24 üzerinde maaş alan emeklilerimiz; Bugün asgari ücretlinin neredeyse yarısı kadar maaş alıyor.

Ülkede açlık 14 bin 431 liraya ulaştı; Yoksulluk oranı 47 bin 9 lira oldu;

Güç; En düşük emekli maaşını 10 bin lira yapmakla övünüyor… Gerçekten örnek…

Sayın Erdoğan; Emeklilerimizin üzerindeki ağır yük bir an önce kaldırılsın. En düşük emekli aylığının bir an önce asgari fiyat seviyesine yükseltilmesi. En düşük emekli maaşlarındaki artışlardan tüm emeklilerimizin faydalanmasını sağlayın. Kök maaş işinden derhal vazgeçin. Yüksek fiyatla, yüksek günlerle prim ödeyenleri daha fazla cezalandırmayın.

İSTANBUL ADAYI KAVUNCU BALIKESİR ADAYI TURHAN ÇÖMEZ:Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Buğra Kavuncu’yu, Balıkesir’e Turhan Çömez’i, Sincan’a ise Fatih Koca’yı aday gösterdiklerini söyledi.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu