Yaşam

Netflix’ten sonra Disney+ da şifre paylaşımını engelleyecek

Walt Disney Company, üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladığı toplantıda Disney’in abonelik kayıplarını değerlendirdi ve reklamsız abonelik planlarının fiyatlarını artırmayı planladığını duyurdu. Disney CEO’su Bob Iger, hesap paylaşımını ele almanın yollarını aktif olarak araştırdığını da söyledi.

Bunun Disney için gerçek bir öncelik olduğuna dikkat çeken Iger, Oxygen’de yer alan habere göre bu önlemlerin büyük ihtimalle teknik analizlerin yanı sıra Disney+’ın şart ve koşullarının güncellenmesini de içereceğini belirtti. Önemli sayıda hesap sahibinin şifrelerini paylaştığını iddia eden Iger, “Aslında burada işimizi büyütmemize yardımcı olacak bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Disney+ aboneleri son zamanlarda düşüşe geçti, ancak maliyet düşürme önlemleri işe yaradı ve kayıplar azaldı. Disney’in üçüncü çeyrekte dijital platform cephesinde zararı 512 milyon dolar olurken, şirket 2023’ün ilk çeyreğinde 1,1 milyar dolar, ikinci çeyreğinde ise 659 milyon dolar zarar etti. Disney+’ın şifre paylaşımını engelleme süreci gelecek yıla kadar başlamayacak. Tam olarak uygulanması 2025’i alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu