Ekonomi

Revvity beklenenden daha iyi 1. çeyrek kazancı ve geliri açıkladı

WALTHAM, Mass. – Revvity, Inc. (NYSE: RVTY) 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve 0,94 dolarlık analist tahminini 0,04 dolar aşarak 0,98 dolarlık düzeltilmiş EPS bildirdi. Şirketin geliri 649,92 milyon $’a ulaşarak 646,83 milyon $’lık konsensüs tahminine yakın gerçekleşti.

İlk çeyrek için bildirilen 0.98 $’lık düzeltilmiş EPS, bir önceki yılın aynı çeyreğinde bildirilen 1.01 $’a göre hafif bir düşüş gösteriyor. Bir önceki yıl 675 milyon $ olan gelir de 650 milyon $’a gerileyerek düşüş gösterdi; bu da raporlanan %4’lük bir büyüme ve %3’lük bir organik büyümeyi temsil ediyor. Şirketin hisse başına GAAP kazancı, bir önceki yılın aynı döneminde bildirilen 4,50 $’dan önemli bir düşüşle 0,21 $ olarak gerçekleşti.

Revvity’nin bu çeyrekteki düzeltilmiş faaliyet geliri bir önceki yılın aynı dönemindeki 189 milyon $’dan 166 milyon $’a düşerken, düzeltilmiş faaliyet kar marjı bir önceki yılın aynı dönemindeki %28,0’a kıyasla %25,5 olarak gerçekleşti.

Şirketin Yaşam Bilimleri segmenti hem raporlanan hem de organik gelirde geçen yıla kıyasla %8’lik bir düşüş yaşadı ve düzeltilmiş faaliyet geliri bir önceki yıla göre 129 milyon dolardan 102 milyon dolara düştü. Diagnostik geliri 347 milyon dolarda sabit kalırken, organik gelirde %1’lik hafif bir artış ve düzeltilmiş faaliyet gelirinde 74 milyon dolardan 75 milyon dolara marjinal bir yükseliş kaydedildi.

İleriye dönük olarak Revvity, 2024 yılı için toplam gelirin döviz kurlarındaki son değişiklikleri yansıtacak şekilde 2,76 milyar dolar ile 2,82 milyar dolar arasında olmasını beklediğini teyit etti. Şirket ayrıca 4,55 – 4,75 $ arasında düzeltilmiş EPS beklentisini ve %1-3 arasında organik büyüme beklentisini teyit etti.

Revvity’nin başkanı ve CEO’su Prahlad Singh sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Yılın ilk birkaç ayında stratejik önceliklerimizde kaydettiğimiz önemli ilerlemeyi görmek harikaydı. Bir dizi son teknoloji inovasyonu pazara sunmayı başardık ve sektördeki bu uyum sürecinde işimizi optimize etme konusunda anlamlı bir ilerleme kaydetmeye devam ettik. Yaptığımız iyileştirmeler, önümüzdeki yıllarda farklılaştırılmış performans sunmak için bizi son derece iyi konumlandırıyor.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu