Ekonomi

Roblox Hisseleri Güçlü Ağ Etkileri Sayesinde Artan Kazançlarla Yükseliyor

Roblox Corporation’ın (RBLX) hisseleri, şirketin finansal analistlerin ortalama varsayımlarını aşan dördüncü çeyrek mali sonuçlarının ardından Çarşamba günü piyasa açılmadan önce değer kazandı.

Çevrimiçi oyun platformu işleten şirket, dördüncü çeyrekte hisse başına 0,52 dolar zarar bildirdi; Bu rakam, finansal analistlerin hisse başına 0,55 dolar zarar öngördüğünden 0,03 dolar daha azdı. Şirketin bu çeyrekteki toplam müşteri siparişleri, geçen yılın aynı dönemine göre %25 artışla 1,13 milyar dolara ulaştı ve 1,07 milyar dolarlık tahmin ortalamasını aştı.

Bu yazının yazıldığı an itibarıyla Roblox Corporation’ın hisse fiyatı Salı günkü kapanış fiyatına göre %11 arttı ve şu anda hisse başına 45 doların üzerinde işlem görüyor.

Şirketin bu çeyrekteki geliri, bir önceki yıla göre %30 artış göstererek 749,9 milyon $’a ulaştı. Günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı ise bir önceki yıla göre %22 artışla 71,5 milyon oldu. Aylık ödeme yapan ortalama tekil kullanıcı sayısı ise bir önceki yıla göre %18 artışla 15,9 milyon oldu. Ek olarak, aylık ödeme yapan tekil kullanıcı başına ortalama gelir, önceki yıla kıyasla %6 artışla 23,65 dolar oldu.

Roblox Corporation’ın kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı David Baszucki, “Roblox platformunda inovasyona öncülük etmeye ve yeni oyun deneyimleri sunmaya devam ederken 2023’ü güçlü bir çeyrek büyümeyle kapattık” dedi.

“2024’e girerken, günlük 1 milyardan fazla aktif kullanıcıyı olumlu ve saygılı bir ortamda bir araya getirmeye yönelik uzun vadeli hedefimize ulaşma yeteneğimize daha fazla güveniyoruz” diye devam etti.

Roblox Corporation, sürükleyici oyun deneyimleri yaratmak için pazarlama ve yapay zeka teknolojilerine yaptığı yatırımların yanı sıra içerik teklifleri, sosyal etkileşimler ve ağ oluşturma yeteneklerindeki güçlü ağ etkilerinden kazanç sağlamaya devam ettiğini söyledi.

İleriye baktığımızda Roblox Corporation, 2024 yılı için tüm yıl gelirinin 3,3 milyar ila 3,4 milyar dolar arasında değişmesini ve toplam müşteri siparişlerinin 4,14 milyar ila 4,28 milyar dolar arasında değişmesini bekliyor. Şirket, 2024’ün ilk çeyreği gelirinin 755 milyon ila 780 milyon dolar arasında olmasını ve toplam müşteri siparişlerinin 910 milyon ila 940 milyon dolar arasında olmasını bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu