Ekonomi

Tether faaliyetlerini USDT’nin ötesine taşımayı planlıyor

Investing.com – Tether, son duyurusunda faaliyetlerini sabit kripto para birimi ihracının ötesine taşımayı planladığını bildirdi. Şirket, faaliyet alanını veri, finans, enerji ve eğitim gibi alanlara genişletmek istiyor.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Tether yeni planını açıkladı

Tether, bugün yaptığı resmi açıklamada, faaliyet alanını sabit kripto paranın ötesine genişletmek ve bir dizi altyapı çözümünü araştırmak için kolları sıvadıklarını söyledi.

Tether tarafından ilan edilen bu karar, kripto piyasasını heyecanlandırırken şirket, bunun çok önemli bir değişim olduğunun altını çizdi. Açıklamada bireylerden ülkelerin ihtiyaçlarına kadar uyarlanmış sürdürülebilir çözümler, Bitcoin madenciliği, yapay zeka altyapısı ve merkezsiz iletişim platformları üzerinde yoğunlaşacağını belirtilen Tether, geleceğe dönük bir finans ve teknoloji ekosistemi için dört iş kolu belirledi.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, 10 yıl gibi kısa bir sürede gelişmekte olan ülkelerdeki toplulukların finansal omurgası haline geldiklerini ve aynı zamanda Tether’in dünyadaki en büyük ABD hazine bonosu sahiplerinden biri olduğunu vurguladı.

Şirketin 40 ülkede 124’ün üzerinde tüzel kişilikle çalıştığını üzerinde duran Ardoino, bunun ekosistemi güvende tutmak için önemli bir çaba olduğunu söyledi.

Tether, daha önce madencilik ve yapay zeka alanına yatırımlarıyla gündeme geldi

Tether, bir süredir madencilik alanındaki yatırımları ve yapay zekaya yönelik girişimleriyle gündeme geliyordu. Şirket, ayrıca geçtiğimiz yıl düzenli olarak Bitcoin birikimine başladığını duyurduktan sonra hatırı sayılır miktarda Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

Ardoino, ekip zihniyeti, vizyonu ve işe bakış açısının farklı sektörlere yayıldığı için Tether’in bir sabit kripto paradan daha fazlası haline geldiğini belirtti. Gelinen noktada Tether’in altyapısını hazırladığı ve P2P platformlarından Bitcoin madenciliğine, eğitimden yapay zeka altyapısına kadar uzanan geniş bir alanda faaliyetlerini hızlandıracağı görülüyor. Tether’ın ihraç ettiği USDT, bugün 109 milyar dolar piyasa değeriyle açık ara en büyük sabit kripto para birimi konumunu koruyor.

Sabit kripto para sektörüyle ilgili bugünkü diğer bir önemli gelişme ise Binance’in SAFU fonunun tamamını Tether’in en büyük rakibi USDC’ye dönüştürme kararıydı. Circle tarafından ihraç edilen USDC, şu an 32,7 milyar dolar piyasa değeriyle en büyük 6. kripto para birimi konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu