Haber

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında protokol imzalandı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir arasında, Tokat Belediyesi Tok-Bel Şirketi ve ekip personelinin maaşlarına ek zam getiren protokol imzalandı.

Tokat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2023 yılı maaş ve sosyal hakları düzenleyen sözleşmeye göre belediye personelinin maaşlarına yıl ortasında yüzde 34 zam yapılacaktı. Hizmet-İş Sendikası ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu arasında imzalanan ek protokol ile sosyal haklarda yüzde 40 uyum sağlandı.

“Ekstra olarak ortalama %40 zam yapılmıştır”

İmzalanan protokolle ilgili açıklamalarda bulunan Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir, “Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu’nun girişimiyle imzalanan protokol ile Tok-Bel Şirketi’nde çalışan işçileri ilgilendiren Tokat Belediyemizde ve ekip çalışanlarımızda, Belediye Başkanımız Sayın Bey in girişimiyle işgücü piyasasındaki %34 lük artışın yanı sıra sosyal haklarda ortalama %40 lık bir artış sağlanmıştır.Ayrıca 36 a varan iyileştirme yapılmıştır. Ekip çalışanlarımızın maaşlarında toplamda yüzde 10. Adınıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Yaptığımız güzelleştirmenin kendilerine ve değerli ailelerine hayırlı olmasını diliyorum”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “İlimizin imar ve imarında gece gündüz özverili çaba sarf eden değerli meslektaşlarımız için ek protokol ile yaptığımız güzelleştirmenin kendilerine ve kıymetlilerine hayırlı olmasını diliyorum. aileler.” dedi. – TOKAT

haber-urla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu