Haber

Ukrayna: Rusya’nın Harkiv saldırısında ölü sayısı 11’e yükseldi

Rusya’nın, Ukrayna’nın Harkiv kentinde inşaat malzemeleri satılan mağazayı vurması sonucu ölenlerin sayısı 11’e, yaralananların sayısı 40’a yükseldi. Harkiv Bölgesi Askeri İdare Başkanı Oleg Sinegubov, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rus ordusunun dün Harkiv kentinde inşaat malzemeleri satılan mağazaya saldırısında ölen ve yaralananların sayısının arttığını belirtti.

Saldırıda 11 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığını aktaran Sinegubov, hastaneye kaldırılan yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu, bir kişinin de hayati tehlikesinin devam ettiği bilgisini paylaştı.

BIDEN ‘ZALİM BİR TİRAN’ DEDİ, BÜYÜKELÇİDEN TEPKİ GELDİ

Öte yandan Rusya’nın Washington Büyükelçisi Antonov, ABD Başkanı Biden’ın Putin’e yönelik açıklamalarının ‘kabul edilemez’ olduğunu söyledi. Cumartesi günü New York eyaletindeki West Point Askeri Akademisi mezunlarına hitaben bir konuşma yapan Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ‘zalim bir tiran’ olarak nitelendirmişti.

Biden, konuşmasında, “Ukrayna’yı güvenle destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz. Uzun yıllardır tanıdığım bir adama, acımasız bir tirana karşı duruyoruz. Geri adım atamayız ve atmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Sputnik’in aktardığına göre, Biden’ın sözlerini değerlendiren Rusya’nın Washington Büyükelçisi Anatoliy Antonov, “Biden, Putin’e yönelik hakaretlerde bulunarak, aynı zamanda devletimizin lideri etrafında sarsılmaz bir birlik sergileyen tüm Rus halkına hakaret etmektedir” dedi. Rus diplomat, bu tür davranışları, herhangi bir ülkenin lideri ve sorumlu bir siyasetçi için kabul edilemez bulduğunu vurgularken, “Sözlü kabalık ve Başkanımızın imajı pahasına kendini gösterme çabaları, Washington’un Rusya’nın Amerikan tabiriyle ‘kurallara dayalı dünya düzenine’ meydan okuduğu gerçeğine duyduğu öfkeyi yansıtıyor” diye ekledi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

camliyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu