Haber

Ulusal Yol Partisi Vergi ve Zamları Protesto Etti

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ve partililer, son dönemde artan vergi ve zamları protesto ederek ‘Sessiz Çığlık atan Adam Eylemi’ gerçekleştirdi.

Partililer, artan vergi ve zamları protesto için Kızılay Güvenpark’ta toplandı. Milletvekili Yol Partisi lideri Çayır, ‘Artık Yeterince Zamlarla Yaşamak İstemiyoruz’ yazılı yelek giydi. Burada bir açıklama yapan Çayır, ‘İlimizin ortasında halkı bilgilendirmek istedik. Yani 22 yıldır vergileri artıran, borçlandıran, hayatı daraltan iktidarı protesto etmek istedik. Bunu yaparken kimsenin burnu kanamasın, sözlerimizden, varlığımızdan kimse rahatsız olmasın, sokaktaki vatandaşlarımızı bile mutsuzluğa sürükleyecek bir adım atmak istedik. 1 dakikalık temel tribünde ‘Yaşananları protesto ediyoruz’ demek için geldik. Şehirlerin meydanlarında dikilip olup biteni protesto etmeye hakkım yok mu? Kent meydanında yapılan zamları ve yaşam pahalılığını protesto etmek için 1 dakika hareketsiz durmak nasıl yanlış olabilir? Nitekim bunu tedbir veya tedbir olarak alanlar da bu alanları daraltarak kendilerini yok etmektedirler. Türkiye’nin geleceğini karartıyorlar. Bu millet ne kadar hürriyetini ifade ederse o kadar faydalı olur. Önemli olan halkı rahatsız etmemek, insanları üzmek değil mi? söz konusu.

‘SESİMİZİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Remzi Çayır, asgari ücretin 11 bin 402 TL’ye çıkarıldığını hatırlatarak, “Asgari ücret 11 bin 402 TL’ydi ve aynı zamanda evlerin kiraları da 11 bin TL’ye çıkıyor. Hayat pahalılığı fırlıyor. Bir kısır döngü oyununun içindeyiz.130 yıldır bütün iktidarların yaptığı budur.Onun için Milli Yol Partisi olarak sistem değişmedikçe bu değişmeyecek dedik.Güç değişikliği bile sizi mutlu etmeyecektir.I ‘Sistemi değiştirecek, bu sistemi dönüştürecek, dönüştürecek olan Milli Yol Partisi’ne kulak verelim’ dedik sesimizi duyuramadık. 20 yıl önce çiftçi 1 kilo buğday, 1 litre mazot alabiliyordu. mazot, şu an 4 kilo buğday satsa da 1 litre mazot alamıyor, tabi ki sesimizi yükselteceğiz, protesto edeceğiz, birileri diyor ki ‘Bu devlete mi söylenir?’ İnsan ne zaman devlet oldu Siz neyin peşindesiniz Biz idealist, milliyetçi, vatansever, devlete bağlı insanlarız ama aynı zamanda bireyin özgürlüğü, bireyin konuşabilmesi için de gereklidir. kendisi, bu ülkenin huzuru ve birliği için buna ihtiyacımız var. Protesto hakkımızı, anayasal hakkımızı, söz hakkımızı kullanacağız. Biliyorum 5 dakika, 10 dakika meydanlarda durmamıza izin vermeyecekler ama biz uygun gördüğümüz yerde durmaya ve protesto etmeye devam edeceğiz. Anayasal çerçeveler içinde kalmak kaydıyla sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.”

Çayır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milli Yol Partisi Genel Başkanı olarak ben ve partili arkadaşlarım önümüzdeki haftalarda bu eylemi Türkiye geneline yayacağız. Eylemimiz elbette anayasal çerçevede devam edecektir. Haklı sesimizi kimse alçaltmayacak. Artışlar, hayat pahalılığı kaderimiz değil. ‘Yeter artık’ dememize kimse engel olamayacaktır.

Konuşmaların ardından Remzi Çayır ve partililer 1 dakika durarak ‘Sessiz Çığlık Duran Adam Eylemi’ni gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu