Haber

Yerlikaya soruşturma izni verdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti ve fotoğraf paylaştı

Seçildiği UYG Parti’den istifa ederek 23 Kasım 2022’de AK Parti’ye katılan Aydın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın kendisi hakkında soruşturma izni vermesinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Erdoğan’la fotoğrafını X (Twitter) hesabından paylaşan Özcan, “Nazilli’mize sevgisini derinden hissettiğimiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kabulünden dolayı teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında #TürkiyeYüzyıl hedefimize ulaşmak için kararlılıkla çalışıyoruz.” Notunu düşürdü.

ADLİ DERS AÇILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya imzalı karara göre, Kürşat Engin Özcan ile Emlak Kamulaştırma Müdür Yardımcısı Ali Dürge’nin belediye arazileri üzerinde bulunan portakal, zeytin, şifalı otlar gibi eserleri bazı kişilere verme suçunu işledikleri belirlendi. bir raporla, ihale yapılmadan veya rekabet kuralları oluşturulmadan. Yerlikaya, AK Parti Genel Başkanı Özcan’ın görev başındaki personele mobbing yaptığı iddiasıyla ilgili soruşturma yapılmasına izin vermedi.

Yerlikaya’nın imzaladığı ve taraflara tebliğ edilen yazıyla, belediye başkanı, meclis üyeleri ve iki bürokratın yanı sıra MHP’li eski belediye başkanı da yargılandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu