Yaşam

“6 Şubat depremini 10 dakika önceden bildirdim” diyen kişi, İstanbul hakkında net konuştu: Deprem olmayacak.

Gökay KalaycıoğluHaberler.com’un YouTube kanalında, sunumuyla Haberler Bahane programının bu haftaki konuğu, Kahramanmaraş depremini 10 dakika önce bildiğini söyleyen Gudatu takma adıyla tanınan Nurcan Çinkara oldu. 2024 yılında olası bir İstanbul depremini beklemediğini belirten Çinkara, Karlıova-Yedisu’da deprem beklediğini söyledi.

“KARLIOVA’DAKİ DEPREM SONRA BARAJ TAŞACAK”

Depremlerle ilgili görüşlerini aktaran Çinkara, “Geçen yılın başında depremle ilgili paylaşımlar yapmaya başlamıştım. Depremden 10 dakika önce Instagram’da canlı yayında söylemiştim. Bu gün ülkemizde Karlıova-Yedisu’da deprem olmasını bekliyorum. Barajda da bazı sorunlar yaşanmasını bekliyorum. İstanbul’da ise, “Şu anda büyük bir deprem beklemiyorum. Bir gün olacak ama bu sene beklemiyorum. Karlıova’da beklediğim depremde barajın patlaması gibi bir sorun var” dedi.

“MALİ ZORLUKLAR YAŞAYACAĞIZ, SONRA YÜKSELECEĞİZ”

2024 yılına ilişkin öngörülerini dile getiren Çinkara, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ortak para birimine yönelik adımlar atılacak. Amerikan lideri değişecek. Çin ve Türk ülkelerinin de dahil olduğu bir ortak para birimi bekliyorum. Çin, Rusya ve İran’ın da değişmesi bekleniyor. Ülke olarak maddi sıkıntılar yaşayacağız.” Ama gelecekte iyileşecektir. Maddi olarak çok yükseleceğiz. Avrupa Birliği tarzında bir oluşum olmaya başlayacak. Kıtlık ve susuzluk ülkemizde olağan şeyler değildir. Suyla ilgili sıkıntılar olacak ama susuzluk olmayacak. Kovid-19 gibi bir salgın olacak, öksürük, akciğer sorunları yaşanacak. “

31 Mart’ta yapılacak seçimlere ilişkin konuşan Çinkara, “Türkiye’de siyasette de değişiklikler olacak. Ekrem İmamoğlu değişecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu