Ekonomi

Borsa İstanbul haftaya yatay başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi haftaya %0,17’lik kısmi yükselişle 7.784,33 puandan başladı.

BIST 100’de alıcılı bir başlangıç ​​yapan endeks, ilk dönemlerdeki satışlarla birlikte 7.740 puan bandına geriledi. BIST 100 geçtiğimiz haftayı yüzde 0,85 değer artışıyla 7.771 puandan kapatırken, son 3 haftada yatay konumunu korudu.

Bu haftaya yatay başlayan Borsa İstanbul’un açılışında en çok yükselen üç bölüm; bilişim, turizmVe teknoloji olmuş. Açılışta en çok düşüş yaşayan 3 şube şöyle: ticaret, bankaVe metal ürünleriolmuş.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında MIATK Güne tavan fiyattan başlayarak en çok yükselen hisse oldu. daha sonra KONTROL, ECZANE, TUKAŞ%2 değer artışıyla geldi.

BIST 100’de ilk dönemlerde en çok düşüş yaşayan hisseler: YKBNK, GARAN, TOASO, CCOLAVe SÖKMolmuş.

Borsa İstanbulboyunca MIATK ile birlikte ATATP, SANEL, MERMERVe PKENTgüne tavan fiyatından başladı. ISBTRVe VANGDGünün baz fiyatından başlayarak en çok düşen hisseler oldu.

Dış piyasalarda Asya endeksleri haftaya karışık bir seyirle başladı. Geçtiğimiz haftanın son iş gününde ABD endeksleri piyasadan olumlu ayrışırken, Avrupa borsalarının haftayı eksi kapattığı görüldü. Günün ilk saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli işlemleri DAX30Vadeli işlemler dışında satıcı gibi görünüyor.

InvestingPro, borsa bilgileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu