Ekonomi

Borsa İstanbul’da 4 hisse güne tedbirle başladı

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamalarda bugün 4 hissenin güne tedbirle başlayacağı duyuruldu.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ERSU payları bugünden itibaren 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

ERSU payı, son 3 gündür taban fiyatından işlem görürken dünkü işlemlerde 33,92 TL’ye geriledi.

YYAPI paylarında 09/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

YYAPI payı, 19 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında hızlı bir yükseliş kaydetti ve bu süreçte değerini %80’e yakın artırdı. Son 4 işlem gününde dalgalı hareket eden hisse, iki günlük gerilemenin ardından son iki iş gününde tavan fiyatından işlem görerek dün 6,35 TL’ye yükseldi.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyuizleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradanulaşın.

EMNIS ve RODRG payları 09/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili paylarda halihazırda uygulanmakta olan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

EMNIS, Nisan ayının ortasından Mayıs ayına kadar yukarı yönlü ivmesini artırırken bu hafta kısmi bir düzeltme gördü. Dün yönünü yeniden yukarı çeviren EMNIS, tavan fiyatından işlem görürken günü 387,25 TL’den kapattı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

RODRG, yukarı yönlü trendinde son 3 gündür tavan fiyatından işlem görürken dün itibarıyla tavan fiyatından bir miktar geriledikten sonra günü 143,3 TL’den tamamladı.

Tedbir getirilen hisselerde son durum

InvestingPro verilerine göre bugün güne tedbirle başlayan hisselerin adil değer öngörüsü şu şekilde:

Listede de görüldüğü gibi InvestingPro’nun finansal modellere dayalı adil değer analizine göre bugün tedbir getirilen hisselerin aşırı değerli olarak hareket ettiği öngörüsü bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu