İş

Genç MÜSİAD’ın düzenlediği Uluslararası Genç İşadamları Kongresi (UGİK), 8 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak.

Genç MÜSİAD tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uluslararası Genç İşadamları Kongresi (UGİK)”, “Küresel Uyum” temasıyla 8 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Genç MÜSİAD’ın açıklamasına göre, küreselleşen dünyada çağın gerektirdiği vizyoner iş ruhuna ve bakış açısına sahip gençler yetiştirmek hedefiyle hareket eden Genç MÜSİAD, UGİK ile kolektif bilinç ruhunu bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle Genç MÜSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Kongre, ana fikrin taşıyıcısı olan “Sadelik”, “Uyum” ve “Fırsat” başlıkları ile günümüz iş dünyasına değerli bir bakış açısı sunacak. Küresel Uyum teması.

Dünyanın dört bir yanından pek çok ismin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Kongre, kamu ve özel sektörden üst düzey yöneticiler, girişimciler, yatırımcılar, iş dünyası temsilcileri, akademi ve medyanın yanı sıra 3’e yakın çok sayıda paydaşı bir araya getirecek. bin katılımcı.

Kongrenin açılış konuşmalarının MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, Genç MÜSİAD Lideri Cahit Ersosyal ve Genç MÜSİAD Lider Yardımcısı Mağsum Usta tarafından yapılması planlanıyor.

“Dokunduğumuz her alanda küresel uyumu sağlayacak mirasa ve yeteneğe sahibiz.”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Genç MÜSİAD Başkanı Cahit Er Temel, UGİK 2024’ün Türkiye’nin ikinci yüzyılının ilk genç iş insanları buluşması olacağını belirterek, şunları söyledi:

“Jeopolitik konum, iklim, bölgesel savaşlar, salgın hastalıklar, ekonomik zorluklar gibi kavramlarla birlikte okunması, anlaşılması, birlikte çalışılması ve iş yapılmasının daha zor olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Küresel Uyum kavramını ana temamız olarak seçmemizin nedeni” Tema şu ki, Türkiye bu karışıklığın içinde.” Şirket olarak, ikinci yüzyılımızda ‘Türkiye Yüzyılı’ telaffuzu da dahil olmak üzere, dokunduğumuz her alanda küresel uyumu sağlayacak mirasa ve yeteneğe sahibiz.

Bu kongremizde kendi ticaretimizin, kendi şehrimizin, kendi ekonomimizin ve kendi gerçekliğimizin ötesinde diğer insanlarla da karşılıklı bağımlı olduğumuzu vurgulamak istiyoruz. “Vahşi küreselleşmenin ötesinde uyumlu bir dünyadan bahsetmeyi, barışın, diplomasinin ve insan medeniyetindeki ilerlemenin maddi unsurların da ötesinde olabileceğini konuşmayı, hedefler koymayı ve bu hedeflere kolektif olarak yürümeyi hedefliyoruz.”

Er Temel tüm gençleri kongreye davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu