Haber

Jandarma Ekipleri İzmir’de Trafik Kontrollerini Sürdürüyor

İzmir’de jandarma ekipleri trafik kazalarını azaltmak için denetimlerini sürdürüyor. Gruplar, kontrollerin yanı sıra sürücü adaylarına, kamu çalışanlarına ve çalışanlara çeşitli konularda bilgilendirme faaliyetleri yürütüyor.

İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik kazalarını ve bu kazalara bağlı can kayıplarını azaltmak ve yol kullanıcıları arasında farkındalığı artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 21-28 Temmuz ortasında il genelinde gerçekleştirilen kontrollerde 29 bin 181 araç denetlenirken, alkol kontrolünde 134, radar hız kontrolünde bin 341 ve diğer trafik kontrollerinde bin 346 olmak üzere toplam 2 bin 821 sürücüye 4 milyon lira ceza kesildi. 924 bin 255. TL idari para cezası uygulandı.

Sadece kontrol değil, eğitim de var

Denetimlerin yanı sıra bilgilendirme faaliyetleri ile vatandaşlara trafik eğitimi veren jandarma ekipleri, sorumluluk alanlarındaki sürücü kursları, kamu binaları ve fabrikalarda da faaliyet gösteriyor. “Emniyet Kemeri Kullan Hayata Bağlan” sloganıyla projeyi yürüten jandarma, Selçuk ve Torbalı ilçelerinde çeşitli fabrikalarda görev yapan çalışanlara, sürücü belgesi alacak sürücü adaylarına emniyet kemeri kullanmanın değeri hakkında bilgilendirme faaliyetleri sundu. sürücü kurslarından, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçilere ilk kez sertifika verecek. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu