Haber

Lider Fatma Şahin müjdeyi verdi! Türkiye’de bir ilk olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Gaziler, Mütercim Asım ve Şıhcan Caddelerini ziyaret ederek fabrika işçileri ve esnafla bir araya geldi.

Başkan Şahin, fabrika ziyareti sırasında çalışanlara yaptığı sunumda, hayata geçirilecek yeni projelerden biri olan Gaziantep OSB Travma Acil Hastanesi hakkında bilgiler verdi. Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından onay alındığını belirten Önder Şahin, iş sağlığı ve güvenliği açısından önem taşıyan projenin OSB’ye büyük fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ÇALIŞANLARLA ÖĞLE YEMEĞİ YEDİ

Başkan Şahin, ziyareti sırasında işçilerle öğle yemeği yiyip sohbet etti. Yemeğin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetler hakkında sunum yapan Lider Şahin, birbirinden değerli konuların yer aldığı projeler hakkında bilgi verdi. Sunumun sonunda çalışanların sorularını yanıtlayan Şahin, talepleri dinledi.

Fabrika ziyaretinin ardından Lider Fatma Şahin ve teknik ekibi, şehrin alışveriş ve tarihi mekanları arasında yer alan Gaziler, Mütercim Asım ve Şıhcan Sokaklarına gitti. Şahin, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek görüş ve tekliflerini aldı.

FIRAT’IN SUYU OSB’YE GETİRİLECEK

Belediye Başkanı Fatma Şahin, fabrikada yaptığı sunumda, şehrin kalkınmasında en değerli noktalardan birinin OSB olduğunu vurguladı, “Burada yüzlerce fabrika var. Fırat Nehri’nden 55 kilometrelik boru döşenerek Organize Sanayi Bölgesi’ne su getirilecek. 50 megavatlık güneş enerjisi santrali kurularak su elde etmek için kullanılacak elektriğin maliyeti azaltılacak. “Fırat’tan örgüte gelen su geldiğinde şehrin suyu rahatlayacak.”söz konusu.

Sunumda Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetler hakkında bilgi veren Şahin, aralarında Gaziray, Düzbağ Projesi, 15 katlı kavşak, 127 köprü, tünel ve sanat yapısı, Güneyşehir ve Kuzeyşehir toplu konut işleri, yol ve asfalt çalışmaları, kentsel dönüşüm yer aldı. işleri, BÜSEM,Gaziantep Et. Hali ve Borsası, yeşil şehir kapsamında inşa edilen parkların da aralarında bulunduğu, tamamlanan büyükşehir projeleriyle ilgili sunum yaptı. Şahin ayrıca deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar, sağlık hizmetleri, GASMEK ve eğitim destekleri, Aile Akademisi, Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi, spor tesisleri ve bisiklet dağıtımı hakkında da bilgiler paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu