Haber

Memduh Büyükkılıç’tan ‘Sera Organize’ müjdesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün tohum dağıtım törenine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı ile birlikte katıldı. Lider Büyükkılıç, Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Seracılık Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin onaylandığını açıklarken, programa telefonla katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kayseri’ye bu konuda destek verdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Yeni Mahalle Yerleşke Alanı’nda yürütülen Tarım Arazilerinin Kullanıma Açılması (TAKE) Projesi kapsamında Tohum Tedarik Töreni’ne katıldı. Önder Büyükkılıç’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı ve Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar ile AK Parti Kayseri Milletvekili adayları, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri Ziraat Odaları İl Uyum Komisyonu Başkanı Abdulkadir Güneş ve çiftçiler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Her zaman yanınızdayız, sizi seviyoruz. Kayseri’yi ülkemizin üretim merkezi olarak görüyoruz. Bu alanda değerli il müdürümüze teşekkür ediyoruz. Üretim bizim olmazsa olmazımız” dedi.

“KAYSERİ’Yİ SERA MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu üyesi olduğu Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Seracılık Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması için onay alındığı söylentisini aktaran Başkan Büyükkılıç, “Beklediğimiz güzel bir haber geldi. Bu keyifli Cuma günü Sera Organize dediğimiz 1 milyon 200 bin metrekarelik projemiz onaylandı. Biz de onun düşüncelerini aktarıyor, şehrimize hayırlı olsun diyoruz. Kayseri’yi seracılığın merkezi yapacağız. Himmetdede’deki sıcak su ile ilgili projeden bahsediyorum, tavsiyesini buradan verelim, dağıtmaya devam ediyoruz, devletimiz dağıtıyor, belediyemiz de dağıtıyor. Maşallah bizim müdürlüğümüz de bizimle yarışıyor, rahmet eylesin inşallah. Salı günü yine dağıtacağız, Kayseri’nin bir tarım kenti olması için çaba harcayacağız” dedi.

“BAŞARILARINIZA NE KADAR MARKA YAPARSANIZ, BİZ MARKAMIZ O KADAR ALT OLUR”

Milli Savunma Bakanı ve Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Önder Büyükkılıç ile İl Tarım ve Orman Müdürünün verdiği bilgiler ışığında, “Kayseri’nin elde ettiği başarılarla ne kadar gurur duysak azdır. Son yıllarda. Kayserimizin girişimci olduğunu ve iş hayatında ne kadar başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Tarımdaki başarılarınızla bizleri gerçekten gururlandırdınız. Bunun için hepinizi tebrik ediyorum. Bundan sonra yine el ele vererek devletimiz ve milletimiz omuz omuza olacak, inşallah burada tarım müdürümüzle uyum içinde, valimiz ve belediye başkanımızın katkılarıyla çok daha değerli işler yapılacak.

Depreme dikkat çeken Akar, Türkiye’nin sarsıntılar ülkesi olduğunu, bu konuda uyanık olunması gerektiğini, Kahramanmaraş depreminde de devlet ve millet el ele vererek yaraları bir üst makamla sarmaya çalıştığını kaydetti. çaba. Akar yaptığı konuşmada keşif uydusunun Ankara’da uzaya fırlatılacağını ve terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ve sürdürüleceğini belirterek, terörün kökünün kazınacağını vurguladı. Akar, konuşmasının sonunda seçimin yaklaştığını, terör ve araya mesafe koymayanlarla fasılalı girdiklerini paylaşarak, vatandaşların bu noktada dikkatli olmasını istedi.

Daha sonra Milli Savunma Bakanı ve Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile telefon görüşmesi yaparak, Bakan Kirişci’nin telefonla programa katılmasını sağladı.

BAKAN KIRİŞCİ’DEN KAYSERİ’YE DESTEK

Bakan Kirişci, tüm Kayserililere selamlarını ileterek, “Tüm Kayserili hemşehrilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum. Kayseri’de kent tarımı başlığı altında hayata geçirmek istediğimiz projelerimiz var. Bunlardan biri de jeotermalin olduğu bölgelerde jeotermal kullanarak sanayi için seralarda sebze üretmek. Böylece Kayserililerin önce kendi ihtiyaçlarını, sonra ihtiyaç fazlasını komşu ve çevre illere satmasını, hatta yurt dışına ihraç etmesini sağlayacağız. İşin hem istihdam boyutu hem de üretim boyutu vardır. Bir şehrin kendi kendine yetmesi, işin tazeliği, lojistik maliyetlerinin minimuma indirilmesi gibi konularda da büyük avantaj sağlayacağız. Kayserimizi bu konuda destekliyoruz.”

Bakan Akar da Bakan Kirişci’ye çiftçilerin kendilerine teşekkür ettiğini belirterek, “Bütün çiftçilerim sizi alkışlıyor, sağ olun, var olun” dedi.

Projenin sadece bir İl Müdürlüğü projesi olmadığını, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü projelerle birbirini tamamlayan projelere imza attığını belirten Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri’nin aspirde ilk sırada yer aldığını kaydetti. ülke çapında üretim gerçekleştirerek, Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. o yaptı.

Üreticiye verilen desteklerde Büyükşehir ile ortak hareket ettiklerini belirten Şahin, “Özellikle koyunlar çoğalıyor, meralar canlanıyor projesi Türkiye’de ses getiren ve güzel sonuçlar veren projelerden biri oldu. Bu projelerin hayata geçmesinde Büyükşehir Belediyemizin de büyük katkısı oldu” dedi.

Kayseri Ziraat Odaları İl Uyum Meclis Başkanı Abdulkadir Güneş, aspir, nohut, kuru fasulye, yem bitkileri ve mercimek tohumları gibi tohum dağıtım töreninin güzel geçtiğini belirterek, bu konuda emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çiftçilerin üretimi için ilçelere tohum dağıtıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu