Haber

Muş’ta öğretmen ve öğrenciler tarafından toplanan oyuncaklar depremzedelere teslim edilecek.

Sınıf öğretmeni Resul Bingöl öncülüğünde Muş’ta Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu’nda başlatılan kampanya kapsamında toplanan oyuncaklar, deprem bölgesindeki çocuklara gönderilecek.

Okulun ortasına gelen öğretmenler, öğrencilerin getirdiği oyuncakları ve duygu yüklü mektupları paketleyerek deprem bölgesine gönderilmek üzere hazır hale getirdi.

Okul Müdürü İşte Uslu, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin acısını paylaştıklarını, depremzedeler için ülkenin seferber olduğunu söyledi.

Öğretmen ve öğrencilerle “Sevgini Paylaş” adlı bir kampanya başlattıklarını belirten Uslu, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz beyin sarsıntısı alanındaki çocuklara en sevdikleri oyuncakları göndermek istediler. Her sınıftan oyuncak topladık. Çok güzel sonuçlar aldık. Öğrencilerimiz oyuncakları getirip duygularını ifade etmek için mektuplar yazdılar. Başladığımız için çok mutluyuz. Böyle bir kampanya Malatya’daki yetkililerle görüşmelerimizi yaptık, “Orada yaşayan çocuklarımıza bayram hediyesi olarak kolileri gönderiyoruz. Öğrencilerimizden gelen oyuncakları ve mesajları oradaki çocuklarımıza dağıtacağız ve sevgi bağı kuracağız.”

Öğretmen Resul Bingöl, kampanyaya öğretmen ve öğrencilerin desteğinin çok büyük olduğunu belirterek, “Çocukların farkındalığını artırmak amacıyla kampanyayı başlattık. Onlar da kampanyaya takviyeler yaptılar. En sevdikleri oyuncakları getirdiler. çocukların desteğini Malatya’daki depremzedelerimize ileteceğiz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu