Yaşam

Pişmanlık duyarak kendini ihbar eden dolandırıcıya 650 TL’den 46 yıl hapis cezası verildi.

Türkiye’de neredeyse her gün bir dolandırıcılık olayı yaşanıyor. Dolandırıcılar birden fazla kez büyük kar Yapmak ve sonunda yakalanırlar. Bu kez yine bir dolandırıcılık vakasını konuşacağız. Aslında yaşananlara “dolandırıcılık” demek doğru olmaz. Çünkü sadece insanlardan 650 TL tahsil edebilecekVatandaş pişman olunca nadir görülen bir olayla karşı karşıya kaldı.

İsmail Saymaz’ın Sözcü’de yayımladığı habere göre, İbrahim Kara isimli vatandaş 2017 yılında Facebook’ta grup kurdu.” Aktif Kredi“adlı bu grupta, bankadan kredi alamayan vatandaşlara kredi verileceği söylendi. Ancak grubun kuruluş amacı bu değildi. Bu gruba gelen vatandaşlardan biri de Kara’ydı. yardım için. 30 ila 100 TL arasıişlem ücretlerini tahsil edecekti.

650 TL toplayan İbrahim Kara kendini ihbar etti

İbrahim Kara, Facebook üzerinden gruba gelenlerden toplam 650 TL topladı. vicdan azabı çekmeye başladı. Son olarak kendisini ihbar eden Kara, Bursa 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı. İnsanların kayıplarını telafi etmek isteyen Kara’nın davasında 14 kişinin ifadesi alındı. Saymaz’a göre sadece 4 kişi şikayetçi oldu. Bu apaçık; Davanın taraflarından bazılarının asılsız vaatlerde bulunduğu ve gönderdikleri paradan çok daha fazlasını istedikleri ortaya çıktı.

46 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı

İbrahim Kara, kendisine para gönderen kişilerden bir daha para istemedi. ulaşılamadı . İddiaya göre, mahkemeden zararı tazmin etmesini sağlayacak bir bilgi alamamıştı. Bu davada pişmanlık hükmünden yararlanamayan Kara, her dolandırıcılık girişiminden dolayı 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. İbrahim Kara’nın toplam cezası 46 yıl 8 ay Olarak duyuruldu. İddiaya göre, tebligata ulaşamayan vatandaş, karara itiraz edemeyerek 26 Eylül 2023’te yakalanarak cezaevine gönderildi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu