Ekonomi

“Sektörün gelişimi için yeni alanlar yaratmaya çalışıyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nu ağırladı. Organize sanayi bölgesinin büyümesine destek vereceklerini belirten Lider Soyer, kentte sanayinin gelişmesi için yeni alanlar oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk ve yönetim kurulu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi, itfaiye istasyonu inşaatı ve çeşitli projelerin görüşüldüğü toplantıda Lider Tunç Soyer, bölgeye destek vereceklerini söyledi. Önder Soyer, yeni organize sanayi bölgelerinin oluşturulması için de çalıştıklarını kaydetti. Ziyarete İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Suphi Şahin ve Özgür Ozan Yılmaz da katıldı.

 

Soyer: “Çözüm bulmamız lazım”

Yeni organize sanayi bölgeleri, genişleme alanları ve sanayi arazileri oluşturmak için çalıştıklarını anlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Bu bizim öncelikli konularımızdan biri. İzmir’in tamamında bu sorun var. Sanayi sıkışmış durumda. Bunu aşmak için çözümler bulmamız gerekiyor, bunun bilincindeyiz. “Arsa bizim olmasa bile en azından Hazine’nin onayına yönelik bir plan yapabiliriz” dedi.

 

Ünlütürk: “Birlikte çalışalım”

Torbalı Karma ve Mobilya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk, “Genişleme alanlarında birlikte çalışalım. Birlikte çalışalım ve itfaiyelerin planlamasını hızlandıralım” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersultanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu