Haber

Türkmenistan Dışişleri Bakanı Meredov, ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen Orta Asya-ABD Dışişleri Bakanları Zirvesi kapsamında ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

ABD hükümetinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Türkmenistan ile ABD’nin ortasında 30 yılı aşkın süredir devam eden ortaklığın gurur verici olduğunu belirterek, bölgesel güvenliği görüşmek üzere, Türkmenistan ile iklim değişikliği, insanlar için güçlü ekonomik refah ve temel demokratik maliyetler. Birlikte daha fazlasını yapmak istediklerini söyledi.

Türkmenistan Dışişleri Bakanı Meredov da zirvenin Türkmenistan ile ABD arasındaki işbirliğini genişletmek hakkında konuşmak için harika bir fırsat olacağını belirtti.

Meredov, iki ülke arasında çok iyi ve etkin bir istişare mekanizması olduğunu ve yakın gelecekte bu tür istişarelerin yeniden düzenlenmesi ile ikili ilişkilerin ve bölgesel güvenlik konularının detaylı bir şekilde ele alınabileceğini ifade etti.

korkutajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu