Haber

Uçağa çarpan kartal cam kokpite girmesine rağmen pilot soğukkanlılığını korudu

Ekvador’da bir pilot, dev bir kartalın uçağın penceresinden kokpite girip kanlar içinde kalmasına rağmen soğukkanlılığını korudu.

Filo lideri Ariel Valiente adlı uçağın kaptanı Vinces’in Los Ríos Bölgesi’nde başına gelen korkunç olayın görüntülerini videoya çekip paylaştı.

Görüntülerde, ağır yaralı kuşun pilotun üzerine sarktığı, yüzü ve üniformasının kanlar içinde olduğu ancak sakince uçağı yönlendirmeye devam ettiği görülüyor. Kazaya rağmen Pilot Vinces, eğitim uçuşunu planlandığı gibi tamamladıktan sonra iniş yaptı.

Havacılık yetkilileri, olay anında uçağın irtifasını veya hangi rotayı izlediğini belirleyemiyor. Dev kuşun çarpışmadan birkaç dakika sonra öldüğü belirtildi.

Nisan ayında bir yolcu uçağı pilotunun motorlarından birine kuş çarpması sonucu acil iniş yapmak zorunda kaldığı bir olay yaşandı.

Bu olay, Kolombiya’nın San Andrés Adası’ndan Bogotá’ya seyahat eden Avianca havayolu şirketinin AV9377 uçuşu sırasında meydana geldi.

Görüntülerde, uçağın kalkışından hemen sonra motorlardan birinden alevlerin çıktığı görülüyor.

Uçak, Karayip Denizi’ndeki Nikaragua kıyılarına yakın ancak Kolombiya’ya ait San Andrés’deki Gustavo Rojas Pinilla Ülkeler Arası Havalimanı’na dönmek zorunda kaldı.

Airbus A 320-214 başarılı bir acil iniş yaptı.

haberciftlikkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu