İş

Vakıf Katılım ve MÜSİAD, Karz-ı Hasen Projesi için protokol imzaladı

Vakıf Katılımı ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karz-ı Hasen Projesi kapsamında protokol imzaladı.

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, katılım finansı sektöründe referans kuruluş olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, Karz-ı Hasen Projesi çerçevesinde MÜSİAD ile anlaşmaya vardı.

İş birliği imza programı, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Karz-ı Hasen Fon Başkanı Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran ve Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik’in katılımıyla MÜSİAD Genel Merkez’de gerçekleştirildi. .

İmza töreninde konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü Çelik şunları söyledi:

“Vakıf medeniyeti anlayışını ve vakıf kültürünü benimseyerek, toplumsal dengenin temellerinden biri olan vakıfların korunmasına ve gelirlerinin artırılmasına yönelik projelere öncelik veriyoruz. Karz-ı Hasen uygulamasına önem veriyoruz. kadim Anadolu geleneği bu kapsamda çok memnunuz.Temel bir geleneği sürdürmenin yanı sıra kısa vadeli kaynak ihtiyacı olan MÜSİAD Fonu üyelerine de Karz-ı Hasen’i ulaştırmayı hedefliyoruz.Önceliğimi belirtmek isterim. projenin ilk etabında depremden zarar gören üyelerimize verilecektir.Vade farkı olmaksızın ve panosuz kullandıracağımız bu finansman modeli aslında bir Vakıf İştirakidir.Bir sosyal sorumluluk projesidir. MÜSİAD’ın bu kapsamda ilk kez bir finans kuruluşu ile işbirliği yapması ve bu amaçla Vakıf Katılım’ı tercih etmesi tarafımıza gösterilen bir lütuftur.İşbirliğimiz hayırlara vesile olsun.”

“Uygulamanın örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyoruz”

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, afet bölgesinde depremden etkilenen vatandaşlar için kapsamlı çalışmaların yanı sıra iş ve ticaretin canlanması için MÜSİAD Karz-ı Hasen Fonu ile bölgedeki üyelere sermaye tabanı sağladıklarını da belirtti. bölgede yaşam.

Bunun yanı sıra Asmalı, üyelerden aldıkları gerekli aidatları Karz-ı Hasen anlayışıyla bu sandığa aktararak, bu tür afetlerde ve afetlerde afetten etkilenen ve zarar gören üyelerin kullanımına sunduklarını ifade etti. ihtiyaç halinde kurulsuz veya hibeli olarak kendi imkanlarıyla destekleyerek şu değerlendirmeyi yaptılar:

“Bu vesileyle iş dünyamızı kadim geleneklerimizden ve işbirliği kültürümüzden gelen Karz-ı Hasen uygulama ve anlayışını desteklemeye ve yaygınlaştırmaya davet ettik. Vakıf ile imzaladığımız bu protokol ile Karz-ı Hasen uygulama ve anlayışımızı yaygınlaştırıyoruz. Hasen faaliyetleri Gün birlik olma günü Yaralarımızı birlikte saracağız Birlikte ayağa kalkacağız Vakıf Katılım üst yönetimine bu örnek uygulamaya verdikleri destekten dolayı teşekkür eder uygulamanın hayırlı olmasını dileriz. söz konusu diğer STK’lar ve iştirak bankalar için örnek teşkil edecek ve yaygınlaşacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu